Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

Si eu tot peste astazi, am niste salau, am sa-l fac pane cu cartofi taranesti si ceva legume.

 

Miine...nu stiu exact, mai am niste sos de spaghetti, probabil ceva resturi, duminica friptura de porc la cuptor, cirnati , cu piure de cartofi, carne voi mai avea si luni si am sa fac o tava mai mare.Pentru marti, niste chinezarii, sos dulce acrisor de la Uncle Bens.

 

Mai departe nu stiu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vineri am stat acasă și am făcut ardei umpluți, azi mai am doi.

Am mai avut supă cremă de mazăre cu mult mărar, cred că o repet că tare bună a fost. E bună și rece, o rețetă de reținut și pt. vară.

Deseară mai fac o tartă cu mere și gata.

 

Săptămâna asta voi face: un pui la cuptor stil rotisor (am o tavă dublă, deasupra stil grătar și jos se scurge grăsimea), brocoli și spanac nu știu încă sub ce formă, o supă sau ciorbă de legume și poate o salată orientală.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am facut o ciorba de ciuperci si din nou spanac :-) 

Duminica am avut amestec mexican, cartofi dulci + broccoli + parmezan, cartofi natur cu mult patrunjel, cascaval pane + diverse chiftele semipreparate, carne de porc la gratar, iar pe post de dulce 2 bucati mari de mango, extrem de bune si dulci.

Urmeaza sa fac paste cu ton si porumb si niste aripi gen kfc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru că, covidul ne-a dat o vacanță obligatorie de 5 zile, azi am avut timp de gătit. Supă de piept de pui cu găluște, un pui întreg la cuptor, orez brun și sălbatic, varză de Bruxelles la abur și cârnați românești (preparați de români).

Deseară fac o salată de pui din pieptul fiert în supă iar mâine adaug ciuperci sau legume sotate în orez și fac o budincă de paste cu brânzeturi la cuptor.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...