Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Joi am cumparat de chinez-altul fata de cel unde comandam in mod curent, asa ca de atunci am o permanenta usoara durere de burta.Acelasi lucru mi s-a intimplt in vara , cind am comandat la un retaurant grecesc...cred ca are legatura cu ceva ce folosec ei la mincare, veun aditiv, habar nu am!!!

 

Ieri am avut cirnati albi cu covrigi(mincare traditionala de Oktoberfest), astazi am un muschiulet de porc, cu ciuperci si sos de smintina, nu stiu exact cu ce sa-l servim-orez sau ceva paste.

 

Miine bag un pui intreg la cuptor, cu cartofi prajiti si sos de hrean.

 

Nu stiu mai departe...

 

edit Fleur, sanatate, bine ca ati trecut usor peste!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De azi suntem negativi amândoi!

 

Azi cumpărături la hypermarket, deci nu am gătit.

Am terminat supa cremă de ciuperci iar felul doi mâncare thailandeză.

 

Am dezghețat carne tocată de porc și vită (amestec) și mâine fac musaca de vinete și zuchinni. Vreau să fac și budinca de clătite cu spanac pe care o amân demult, pentru cină.

 

A, am luat un pachet de 6 porții de tiramisu, ca să descopăr acasă că sunt în pahare de sticlă, deci îmi rămân paharele, clasice, stil verrine pentru deserturi, foarte drăguțe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Weekend cu gatit si la mine.

Am inceput joi seara cu o supa de pui si negresa cu multa ciocolata in forma de briose.

Sambata am facut fasole cu ciolan, mazare cu carne de porc, conopida la cuptor cu smantana si cascaval.

Duminica dis-de-dimineata am facut o supa crema de broccoli+cartof dulce+telina, chiftele si aripi gen kfc, orez basmati cu broccoli si separat cartofi dulci.

Desert Monti: blat de albusuri (am adunat in congelator) + nuca macinata+nuca de cocos si o crema de mascarpone+frisca naturala+ness, indulcite cu fructoza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mai stiu exact ce am mincat saptamina trecuta, am facut o paella foarte buna, am cumparat kebab si mincare chinezeasca si am facut u fel de ghiveci cu carne de vita(ceapa, usturoim cartofi, mazare).

 

Astazi niste cotlete d eporc, cu cartofi,ceva legume garnitura.

 

Miine poate nist schrimps cu spaghetti sau macrou prajit cu mamaliga sa vad... de fapt nu am timp deloc saptamina ce vine, trebuie sa apelez la chestii rapid d facut, niste gyros, spaghetti cu pesto, aripioare de pui, fleischkäse...

 

In we viitor poate fac ciorba d perisoare si ceva ardei umpluti...insa sunt doar proiecte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...