Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

Sambata am facut supa de pui , torosh (varza murata cu carne) si piept de pui cu ciuperci. Si am refacut spanacul :-)

Duminica am facut snitele de pui si porc si dovlecei pane, pe toate le am invalui intr un maglavais de kefir+faina+ou, au iesit delicioase. Pe langa ele am avut orez basmati cu legume mexicane, cartofi dulci si cartofi+ou+smantana la cuptor.

Ca desert am facut pancakes Montignac cu gem de fructe de padure (de)congelate (facut de mine cu fructoza).

Frigiderul e plin, pana miercuri nu fac nimic. Atunci am pe lista ciorba de cartofi cu costite afumate si negresa in forme de briose.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mi-e pofta de mucenici ca la noi, moldovenesti, din aluat de cozonac sau de post, cu miere si nuca pe deasupra.

Bineinteles ca seara dupa munca numai din astia nu fac. Sa vad daca gasesc la magazinul moldovenesc (Rep. Moldova) aproape de noi.

 

Am facut duminca sarmale din carne de vita, in foi de vitza, si mai tragem de ele si azi.

Maine take out, ca e zi de salariu si cumparaturi haha.  Urmeaza apoi o fasole cu carnaciori langa si neaparat o ciorba de legume (cred ca de sfecla).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut aseara si am adus colegelor de birou

Eu nu am mincat niciodata mucenici din astia !!!

 

Si mie mi-e pofta si dor de mucenici asa cum se fac in Moldova, cu miere si nuca...chiar ma intreba tata aseara daca am facut mucenici!!! [fri] [fri]

 

Nu mi-au iesit niciodata, de cite ori am incercat, sunt antitalent la a face aluaturi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri am facut cod prajit, cu orez si ...sparanghel (vedeti ca m-am dat pe brazda, nu mai scriu asparagus sa imi aud vorbe)

 

azi iar am bucatarisit:

ciorba de spanac

pizza

paine

carne vita la slow cooker probabil adaug niste vegetale(ciuperci, morcovi , ardei ca la o tocana ) si fac piuree de cartofi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri pulpe de pui la cuptor, piure cartofi, salata verde, zacusca. Azi niste supa crema de linte.

Fii mea a incropit niste biscuti sarati, banane si ciocolata topita.  [il]  [il] 
 

Duminica am facut mucenici moldovenesti, dar nu m au dat pe spate.(mi se pare multa coca). Pt mofturosi am pus deasupra crema de branza(ca la rulourile cu scortisoara) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi-o friptura la cuptor, de fapt pentru doua zile, vreau sa consum cam toata carnea de prin congelator, cred ca am sa fac si niste cartofi, condimentati, tot la cuptor, pentru miine nu stiu ce punem linga.

 

Nu am niciun lan mai departe, marti trebuie sa gatesc ceva pentru doua zile si joi la fel...dar nu am niciun plan concret.

 

Vreau sa fac ins amacrou prajit, cu mamaliga si sos de hrean:Sa vad cind...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...