Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am gatit mult in week end (de miercuri in coace): icre, salata de vinete, salata de conopida,  oua umplute,ciorba de fasole cu afumatura, friptura de porc cu cartofi si legume la wok, gratar de pui cu salata, gambasi cu ustutoi si cartofi prajiti, salate de cruditati peste salate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat like pt salata de beouf, Judoka ! Mi e tare pofta si mie !

 

Eu sambata am facut ciorba de cartofi cu afumatura, paste-scoici cu feta si slaninuta. Seara am facut un blat de praji Monti, am pus zmeura si o crema de mascarpone, a iesit delicioasa. Pt resul am facut cremes :-)

Duminica dis - de - dimieata am pus la fiert fasolea (pt frecat :-) si am prajit carnati de casa. La cuptor am pus o tava cu piept de pui si pulpe dezosate, care s au mancat cu piure, orez basmati cu broccoli, niste cartofi dulci si multa salata.

 

Miercuri seara probabil voi face o ciorba cu de toate si paste cu ton si porumb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea am făcut o supă cremă de sparanghel, o varză cu afumătură și o prăjitură turnată cu mere.

 

Mă tentează și pe mine o salată boeuf, să văd când am timp să fac.

 

Săptămâna asta mai am în plan somon la cuptor, cartofi dulci copți, varză de Bruxelles, spanac cu ochiuri.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Weekend cu gatit , daca in restul zilelor nu apuc :-)

Sambata am facut un gulyas, torosh, mazare scazuta, cascaval pane si carnati polonezi prajiti.

Duminica am reusit sa fac snitele de pui + porc, piure de cartofi, cartofi dulci + broccoli si multa salata de cruditati.

Dulcele a fost Kurtos cumparat si niste gogosi cumparate :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...