Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Szy, casacval pane    o idee f buna. 

Eu sunt mare-mare fan, dar cumpar semipreparat pt ca nu ma tin balamalele sa fac eu si sa nu se scurga in tigaie  [batcap]  Am iincercat de foarte multe ori cu diverse sortimente, nu e pt mine  [fri]  Asa ca il cumpar gata impanat si doar prajesc 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi vreau sa fac salata de icre si pastrav prajit cu mamaliga si mujdei. Maine o sa fac ciorba de pui, mancare de mazare si strudel cu mere si nuci.

Sziv, eu sunt mancatoare de cascaval pane, am constatat ca trebuie sa fie un cascaval mai tare, eu il dau de cate 2 ori prin toate cele, faina, ou, pesmet si iarasi ou si pesmet. iese crusta aia mai groasa si nu se imprastie, in 90% din cazuri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut o saptamina foarte intensa, asa ca nici nu m-am apropiat de bucatarie, sotul a facut gyros si leberkäse(gata cumparate de la macelaie, doar a pus in cratita-respectiv la cuptor, iar restul zileleor cu pizza si chinezarii, comandate.

 

Astazi fac un gulas de vita , pentru doua zile, iar marti fac uhles si ciorba de perisoare!!

 

Mai departe nu stiu, vom vedea pe parcurs!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am facut ciorba de sfecla, somon la cuptor, orez basmati cu legume (ciuperci, dovlecei), varza de Bruxelles la abur.

Mai am orez si pentru maine, pentru pachetele la scoala, cu crochete de pui (cumparate).

Saptamana asta am spanac si ciuperci, din care voi face fie o lasagna cu legume, fie ciuperci umplute si spanac cu ochiuri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...