Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am facut ciorba de miel, dupa Paste ca atunci am avut timp. A iesit delicioasa, cu multa verdeata si lejera, cred ca pentru ca am degresat carnea foarte bine. Inainte o faceam cu costite de miel si iesea prea grasa, acum am folosit "épaule d'agneau" (spata?)

 

Trebuie sa fac ceva si cu ouale vopsite ramase. Mersi pentru idei Sziv, cred ca umplute sau salata cu ton sau fara. Sau din toate cate un pic.

 

Felul doi sa vad ce mai fac, sunt in pana de idei. Ceva vegetarian si cred ca stiu, noroc ca scriu aici ha ha: mancarica de ardei cu telemea, reteta bulgareasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gogosi  [il]

 

Eu sambata am facut mancare de spanac si mancare de dovlecei (usor picanta), pt cina am avut spaghete cu bacon si sos alb,  o ciorba de cartofi cu afumatura; seara tarziu am terminat conopida + dovlecei pane, plus snitele din piept de pui; duminica am avut piure, friptura de porc si salata de cruditati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut in weekend sarmale in foi de varza, pastrav parjit cu mujdei si mamaliga, mici la gratar si gogosi.

 

Ce meniu fain.  [il] 

 

Nu am gatit in week end  , am facut doar o paine turceasca cu usturoi(care a avut succes)  si desert un tort oreo. 

Azi chiftele de linte si sa mai vedem cu ce completam. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu si fii mio am iesit din carantina si ne-a revenit si pofta de mincare, sotul e in continuare pozitiv si nu e bine deloc, i-a schimbat doctorita d efamilie tratamentul(el are deranjament stomacal ca simptom dominant), daca situatia nu se imbunatateste il trimit la spital.

 

Asa ca azi am sa incerc sa fac un orez cu legume si ciotoiase, poate reuseste si el macar 2-3 lingurite de orez sa manince!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am făcut azi, după muncă...greu dar măcar îmi permite programul, ciorbă de văcuță, ficăței de pui înăbușiți cu ceapă, serviți cu câțiva cartofi pai la cuptor și gogoșari în oțet. Am fiert un piept de pui cu os pentru o salată boeuf și urzici, fac mâine un piure.

 

Ieri am făcut hamburgeri și felii de zuchini la grătar (electric) pe terasă, a fost cald și frumos.

 

Andacos, sănătate soțului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu si fii mio am iesit din carantina si ne-a revenit si pofta de mincare, sotul e in continuare pozitiv si nu e bine deloc, i-a schimbat doctorita d efamilie tratamentul(el are deranjament stomacal ca simptom dominant), daca situatia nu se imbunatateste il trimit la spital.

 

Asa ca azi am sa incerc sa fac un orez cu legume si ciotoiase, poate reuseste si el macar 2-3 lingurite de orez sa manince!!!

Dana sănătate multă soțului. Cum mai e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...