Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

Eu când fac pâine si câteodată fac coca in plus pt pizza. Lui William ii place mult si spune ca pizza mea e mai buna de cat la restaurant . Azi, am făcut crema de zahar ars . Nu mai făcusem de câțiva ani.

Săptămâna asta am mai făcut o Musaca, mici , ciorba de miel, piept de pui pe gril, pilaf

Maine sotul vrea sa facă ananas pe gril (cu Scorțișoara si zahar )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Prefer pizza facuta in casa. Stii ce pui in ea, e proaspata, copiii se amuza si isi aleg ingredientele,(plus ca iesi mai ieftin) . Am facut si pizza-paine(in mijlocul,aluatului am pus branza si usturoi).  F buna a iesit. 

 

Azi mamaliga, carnati si dovlecei cu sos de smantana si marar. 
Compot de rabarbar, f racoritor f bun, desi copiii nu s-au dat in vant dupa el. [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Weekend cu gatit si la mine :-) 

Vineri seara am facut 2 portii de paste fusilli cu ton si porumb.

Sambata am avut exces de zel, asa ca am in frigider asa: o caserola de mancare de spanac, o caserola de mancare de dovlecei, o caserola mancare de ciuperci :-)  Astea se manca cu snitele de piept de pui. Am facut si o ciorba de fasole cu costite afumate. Mai avem o caserola de carne de porc + varza dulce.

Duminica la pranz am facut dovlecei pane si gratar de porc, orez basmati cu amestec mexican, salata de varza si 2 porti ide briose cu capsuni :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut ca, garnitura la friptura un ananas cu zahar brun și Scorțișoara- reteta de la restaurantul brazilian. 

În urma recomandărilor a iesit f bine tăiat felii și pus în tigaie gril, 3- 5 min pe fiecare parte.

Merge excelent cu friptura...stiu ei, brazilienii, ce stiu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

 

Starea lui e neschimbata, nici nu trebuie sa ma astept sa apara prea repede schimbari, insa pentru mine si pasii astia mici-nu mai face febra, rinichii s-au recuperat-sunt vesti bune.Desi este sedat, este agitat...asta lasa fanteziei mele loc de interpretari...Sa vedem miine daca mai este pozitiv, daca nu-mi s-a spus ca il pot vedea.

 

 

Dana, cum mai sunteti ? [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...