Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

Uoau, ce diferența de la aeronautica și cad cam la economics! Intenționați sa va mutați și voi acolo?

I know! [:-)))] i-a frinta inima sotului care il si vedea inginer...

dar nu pot sa spun ca nu a incercat...a facut cadcam citiva ani si pacat ca nu i-a placut, ca era f bun.

 

scenele finale din Maverick-Top gun au fost filmate aici.

 

azi am facut salata orientala cu peste marinat...alta reteta in premiera. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si noi gatim f putin si rar.

Dulciuri deja nu mai fac de prin Decembrie (decat f rar) cand William a renuntat la zahar si a inceput sa manince sanatos.

 

azi facem friptura ca avem carnea deja cumparata de cateva zile.

sotul zice ca maine nu vrea sa manince....eu imi fac o salata ceva... Duminica mai gatim, cred ca niste bbq shrimp , orez, broccoli 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri tocanita de pui cu ciuperci azi ardei umpluti. le-am facut la slow cooker ca sunt 40' afara...poate daca scoteam cratita afara se faceau la soare 

maine iau pauza de gatit.

cita apa pui la ardei in slow cooker? sa ii acopere? eu am oala cu presiune, dar nu am facut decit ciorbe in ea si poate as putea-o folosi la sarmala sau ardei umpluti, dar nu stiu cita apa sa pun, nici sa ii fac praf, sa pluteasca in apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

cita apa pui la ardei in slow cooker? sa ii acopere? eu am oala cu presiune, dar nu am facut decit ciorbe in ea si poate as putea-o folosi la sarmala sau ardei umpluti, dar nu stiu cita apa sa pun, nici sa ii fac praf, sa pluteasca in apa.

nu știu cum e cu oala sub presiune nu am făcut niciodată .

La slow cooker ii pun direct in sos cu apa ( sau chicken broth) rosii( sos de rosii) si faina …sa fie acoperit cam 3/4.

nu au de ce sa se facă praf ca ii poți controla. când vezi ca s au făcut ii opresti.
eu ii tin aprox 2 ore la High si 1 ora la low .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu știu cum e cu oala sub presiune nu am făcut niciodată .

La slow cooker ii pun direct in sos cu apa ( sau chicken broth) rosii( sos de rosii) si faina …sa fie acoperit cam 3/4.

nu au de ce sa se facă praf ca ii poți controla. când vezi ca s au făcut ii opresti.

eu ii tin aprox 2 ore la High si 1 ora la low .

ei, la oala cu presiune n-ai cum sa vezi, decit daca opresti oala, astepti pina iese presiunea, apoi te uiti. Momentan ii fac la cuptor, au iesit foarte buni. Cred ca din cauza ca am put sticky bacon in compozitia carnii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...