Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici oala mea nu e foarte mare, pun cca 10-12 ardei mici sau 33 de sarmale mici  [:-)))] facutul de sarmale mici este o provocare pt mine  [fri]

Pentru mine nu. Eu fac compozitia si barbatul le infasoara. I-am spus de la inceput ca nu stiu sa invirt sarmale si daca vrea asa o delicatesa va trebui sa le invirta personal. facem rar, de 2 ori pe an. Prefer sa fac varza a la Cluj in loc.

 

Cit de mici sint ardeii aia de faci 12?   Ca oala mea e destul de marisoara si incap doar 6 dar de marime normala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Weekend cu bucatareala la mine, again :-)

Vineri seara am fiert porumb. Am facut cartofi scazuti (paprikas) cu bucati de crenvursti.

Sambata am facut asa: ciorba de fasole cu afumatura, paste (tortiglioni) cu sos de rosii, piept de pui si cuburi de vinete/dovlecei-prajiti, o mancare picanta de dovlecei cu carnaciori. Seara am reusit sa fac si portie dubla de salam de biscuiti (am avut de impartit :-). 

Duminica am facut din niste rosii lesinate, ardei ofiliti :-) un bol de ghiveci cu orez basmati, conopida la cuptor - astea pt mine de adus la serviciu. Pentru pranz am prajit cartofi, legume in panada (din Lidl, foarte bune - morcovi, broccoli, ciuperci) si niste aripi gen kfc.

Va urma in careva seara sa fac dovlecei pane, am primit aseara un dovlecel dar n am mai avut energie pt asa ceva. O sa l fac in amestec de kefir+ou+faina si merge f repede, sa vedem cand :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi gatim f putin si rar.

Dulciuri deja nu mai fac de prin Decembrie (decat f rar) cand William a renuntat la zahar si a inceput sa manince sanatos.

 

Michelle,

cum se descurca william cu mancarea ? Are cantina, are unde sa prepare cate ceva? 

Eram curioasa, ca poate ajungem si noi la etapa asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N am un plan exact zilele astea.

Ciorba de salata, snitzele cu piure de cartofi. Desert : placinta cu mere.
 

Dupa care incepem scoala [biz] o sa fie numai masa de seara de pregatit.

Am vazut o retete de bomboane tiramisu ( mascarpone, cafea, piscoturi, zahar) toate amestecate si date prin cacao. Poate o incerc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...