Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Michelle, cum se descurca william cu mancarea ? Are cantina, are unde sa prepare cate ceva? Eram curioasa, ca poate ajungem si noi la etapa asta.

Se descurca f bine.

Sta in campus (nu isi poate prepara nimic, decât la microunde… dar el nu prepara nimic) si mănâncă la cantina, mai vin vânzători ambulanți ( așa se spune?) cu mancare, plus ca sunt multe restaurante in zona, are cu el multe snackuri high in proteine… așa ca sigur nu moare de foame.

se spune ca majoritatea studenților iau in greutate primul an 15 lb

la el in campus sunt si cămine care au Bucătărie… dar pt cei din anii 2+

 

cei care nu prea au bani de cafiteria si restaurante isi cumpara de la magazinele din zona casolete cu mancare congelată si o pregatesc la microunde .

 

mancarea sa fie ultima ta grija

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata vacanta si la mine, de luni m-am apucat de gatit :))).

 

Am facut asa: icre, salata de vinete, sushis, peste pané cu cartofi prajiti si spanac, musaca de vinete, croque monsieur, chili con carne, gratar cu legume la wok.

 

Deseara o salata de linte cu ton, maine la pranz gratar cu salata.

 

O sa mai fac in week end o ciorba acra de porc, vinete evantai cu mozzarela si o mancare de vinete.

 

Da, fac multe vinete :)) ca ne plac, e sezonul si sunt bune si dulci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, bravo, cate ai gatit! Si noua ne plac vinetele foarte mult, ar trebui sa mai incerc si alte retete ca mereu fac salata. O musaca poate.

 

Am venit aici cu o intrebare: cum congelati sarmalele? Am de facut sarmale pentru o nunta sambata, e ceva restrans, nu fac pentru o armata, dar nu am timp sa le fac cu o zi inainte..

Le pot face doar in weekendul asta lung, am liber luni sau pot sa le fac si marti dupa amiaza, ca am zi scurta.

Am congelat o data sarmale gata facute si decongelate nu mi-au placut, le-am aruncat.

Deci, cum procedati voi ca sa fie bune, le congelati crude? 

Merci!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...