Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur, eu tai vinetele bastonase de 0,5 cm, le dau prin faina, ou pesmet si le prajesc. Les mancam cu un sos de iaurt cu usturoi.

 

Sambata am luat un somon intreg de 2kg si ceva, asa ca l-am mancat in week end :)): am facut paste proaspete cu somon sambata si somon la cuptor cu piure duminica. Plus salate, salate, de cruditati :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello-hello !

Fleur, eu atat vinetele cat si dovleceii ii dau printr un maglavais: ou/kefir/faina si merg ultra rapid asa.

Am incheiat un weekend obositor, eroare de calcul la mine ... Am luat ardei capia si gogosari pentru tocat si pus la borcan, plus legume (morcov, telina, patrunjel) tot asa, doar cu sare, in borcanele de Nutella.

Am primit o plasa de mere eco-bio-blablabla de la tara sa fac prajitura.

Plus am mai avut acasa dovlecei (unii au ajuns in mancare picanta alaturi de carnati prajiti, ceilalti pane), dar am luat si am facut si spanac. Deci ca la nebuni a fost la mine. 

Sambata pt pranz am reusit sa fac tortellini rapid asa.  [:-)))] Plus o ciorba de gulii (tot primite) - am gasit o reteta pe SU cu bacon si legume si asa am facut si eu.

Seara la 10 am pus prajitura cu mere la cuptor (deci sa nu mai aud de mere de la tara, nervii mei au limite, am curatat la acele mere mici de mi au iesit pe nas  [help] ).

Duminica pt pranz am facut la cuptor felii de ceafa / piept de pui, cartofi si morcovi + mujdei si pt cina am facut carne de vita cu ceapa la multicooker cu cartofi natur.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...