Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La mulți ani William și mult succes în viață! Michelle, să-ți trăiască feciorul și să vă aducă numai bucurii!

 

Săptămâna asta am făcut un pilaf cu pulpe inferioare de pui la cuptor și diverse salate (ardei copți, roșii, sfeclă). Clasic.

Nu am mai făcut sarmale de post că sunt minuțioase, nu am avut timp. Voi face direct sărmăluțe cu carne mai aproape de Crăciun.

 

Am fiert fasole cu ceva legume și mâine fac din ea ciorbă și fasole bătută. Săptămâna viitoare îmi propun fără carne, să vedem. Am ciuperci, zuchini, păstăi. Ciulama cu mămăligă și o lasagna vegetală probabil.

 

 

De chestii de Crăciun mă apuc cel mai devreme în Ajun, cred. Până miercuri lucrez iar joi am programare la medic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi mai am din zilele trecute-am fiert prea multe paste asa ca sotul le-a facut in tigaie cu ou, apoi fii mio a facut salata din paste de orez cu carne tocata-mai am o portie, ieri am avut fleischkäse din care iar mai am doua felii, diseara am sa fac cartofi cu praz si carne tocata, sunt niste pliculete de la Maggi, la cuptor.

 

Am sa condimenteu si un pui pe care il vom baga la cuptor, nu stiu exact daca miine sau poimiine,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...