Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Collins, merci că ai republicat rețeta mea de tort cu nucă, este rețeta mea preferată din copilărie până acum, îl fac mereu la ocazii. 

 

Eu sunt înnebunită după dulciurile cu nucă, de la fursecuri la tort, cozonac.

Iar când vreau ceva simplu, macaroane cu nucă: paste, nucă măcinată un pic prăjită înainte, zahăr brun și un pic de unt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si a mai trecut o saptamana :-)

Sambata am gatit de toate pentru toti : pt pranz am facut o supa de gutui ca pe vremuri, spaghete cu sos de rosii, la cina am mancat ghiveci cu quinoa  .

Am facut o ciorba de perisoare, mazare scazuta, varza rosie calita, care se vor manca cu snitele de porc si pui, bonus pe langa snitele a cerut fie`mea cartofi gratinati (neaparat de copt in formele mici de silicon de la briose). Am facut o caserola mare de tocanita de porc cu tagliatelle integrale. Si avem un bol mic de salata de vinete.

Seara la 9 am copt 3 tavi de cornulete clasice cu crema de nuca  . Au iesit urate, dar bune.  [ph34r]   

Duminica am facut totusi ceva: am tocat painea uscata pt pesmet    si am impartit cornuletele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Praz cu măsline, nu mai făcusem de ani de zile, și cartofi țărănești. Am mâncat cu mămăligă.

 

Zilele următoare o supă de pui, o tocăniță de pui cu fasole verde lată (am găsit proaspătă la chinezi, e foarte rară aici, mai luam congelată), spanac cu ouă.

 

Sziv, de supă de gutui nu am auzit niciodată. Mâncare de gutui cu carne făcea bunica mea. Nu eram fan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...