Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

Mai , da ce boierie cu zilele libere. Adica vineri se face punte, miercuri sf Andrei,  [bib]

 

N-am prea gatit, ca nu am avut timp. Ieri am bagat chestii congelate la cuptor ,plus un piure de spanac. Prajituri cumparate. 
 

Azi paste. Am citit si  o reteta de paste cu nuci, dar nu stiu daca ai mei servesc asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mneatza de luni din saptamana ultra scurta

Sambata am gatit de toate pt toti: supa de ciuperci, mancare de dovlecei, mancare de spanac, muschi de porc la cuptor, chiftele semipreparate si cascaval pane, salata de vinete, minipizza rapide si crenvursti in aluat de foietaj, plus niste chestii tot fin foietaj cu sunca si cascaval, pilaf cu piept de pui si un tort Musuroi de cartita :-)

Joi voi praji carnati si fac o fasole frecata.

Cam slabut sziv! se vede ca e saptamina scurta!    

 

Eu am facut varza a la Cluj (sarmale deconstructed cum ar veni) si ciorba de pupe de pui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam slabut sziv! se vede ca e saptamina scurta!    

 

 

     

Da, mereu imi imaginez cum suna cate fac, dar de fapt incap in caserole si in frigider lejer :-))) Cantitativ nu s multe deloc, 2-3 portii / fel de mancare. De exemplu spanacul l am adus la serviciu si pt colege :-)

 

Varza a la Cluj e modelul meu preferat de sarmale !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     

Da, mereu imi imaginez cum suna cate fac, dar de fapt incap in caserole si in frigider lejer :-))) Cantitativ nu s multe deloc, 2-3 portii / fel de mancare. De exemplu spanacul l am adus la serviciu si pt colege :-)

 

Varza a la Cluj e modelul meu preferat de sarmale !!!

Stiu ca nu faci mult, dar faptul ca faci atit de diversificat si in cantintati mici se pare de admirat. Eu nu pot gati putin! Trintesc o ciorba si un felul 2 care sa tina 3 unerori chiar 4 zile. si cu asta basta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jenn ce e amestecul mexican? Un praf de mirodenii? Eu as taia pulpe de pui bucati mici si le-as frige in tigaie impreuna cu acest amestec, poti adauga ceapa rosie taiata feliute, dovlecel verde. Apoi daca ai tortillas, le umpli cu carne, poti adauga frunze de salata, ca sos iaurt si salsa daca ai, ketchup, maioneza. le rotesti si apoi le maninci.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu faci mult, dar faptul ca faci atit de diversificat si in cantintati mici se pare de admirat. Eu nu pot gati putin! Trintesc o ciorba si un felul 2 care sa tina 3 unerori chiar 4 zile. si cu asta basta!

Si eu la fel, în general fac asta in weekend. In timpul saptamanii cand se termina mancarea fac ceva rapid care se mananca imediat: ficatei, un piure, un gratar, salata de ton, etc.

Dar sa bibilesc mancarici cantitati mici, nu am rabdare

 

Saptamana scurta si aici, vineri e zi pedagogica si telemunca, yeyyy.

Va invidiez pe cele din tara pentru minivacanta de Andrei, 1 decembrie si ce o mai fi. Hai ca acusi vine si Craciunul!

 

Weekendul asta am avut invitati asa ca s-a mancat absolut tot! Mai am o lingura de ciorba de fasole (da, mi-am servit invitatii cu ciorba de fasole, sunt de-ai casei sa zic asa, prieteni buni)

Asa ca zilele astea sa vad ce incropesc.

Am pus la dezghetat un fileu de cod, deci fish and chips.

Mai am praz, deci praz cu masline.

Si o mare vanata, cu care ma gandesc sa fac un ghiveci cu cartofi si legume.

Si niste prune cu care nu am reusit sa fac prajitura planificata in weekend, dar tare mi-e pofta de ea, cred ca fac maine, cand ajung acasa mai devreme. Ii zice pflaumkuchen daca am scris bine, am gasit zece retete diferite, sa vad pe care o aleg. Daca are cineva o reteta incercata, merci beaucoup en avance!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...