Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc pentru gândurile bune!

 

Fac o supă cremă de ciuperci, sper să fie ok.

 

Chirurga mi-a spus că pot mânca orice după operație, dar asistentul de la externare mi-a zis 48h dietă lichidă, apoi 4-5 mese mici pe zi timp de 2 săptămâni.

Oricum nu prea am poftă de mâncare, deci e ok.

 

Valentina, curaj, nu e mare lucru operația. Mie mi-era mai frică de crizele de fiere, deși nu am avut. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea am făcut:

hamburger

Pasta Alfredo cu shrimp

chiftelute

somon cu Mango salsa

Aproape pe fiecare zi ii fac lui William si piept de pui fript la grătar 

 

zilele următoare am in plan

vita făcută la slow cooker

si in sfârșit Cioba de burta mexicana

chocolate mousse ( sa vedem daca îl conving pe William sa manince)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu faceam mai demult o crema la robot : avocado, banana, 2 linguri cacao. Se lasa putzin in frigider, dupa care se serveste.

Ce simplu si bun suna, o sa o incerc si eu!

 

Azi am schimbat meniul, imi era pofta de carne rosie, asa din cand in cand merge. 

Steak pe gratar cu cartofi la cuptor, salata de varza.

Supa crema de ciuperci, a iesit foarte buna, am pus multa verdeata.

 

Ramane planificata in continuare lasagna si mai incolo fetucine Alfredo cu piept de pui.

 

Am primit de la cineva o cutie de piure de mere biologice (organice), fara zahar. Am mancat cu lingura si eu si fiu-miu, azi il terminam. A fost delicios. Vreau sa fac si eu, dar sa gasesc niste mere mai naturale. Astea erau organice suta la suta, de la livada unui roman de aici din apropiere de Montreal, am fost de mai multe ori acolo vara si am cules.

 

Michelle, il aveti pe William acasa, ce bine, poti sa il mai rasfeti. Mai tine dieta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle, il aveti pe William acasa, ce bine, poti sa il mai rasfeti. Mai tine dieta?
mai sta acasă pana pe 22. Sigur ca da, e f derminat sa aibă mușchi si sa ii mențină.
Dieta e bazată pe calorii si proteine, maninca: pui, vita, shrimp, peste, lapte, brânza, orez, salata, fructe, legume, supliment de proteine. Incearca sa evite prăjelile, grăsimile, alimente procesate…

Pt el e ușor ca nu e genul “pofticios” si poate sa manince același fel de mancare fără probleme si niciodată nu a fost înnebunit după dulciuri. Mai greu o sa fie la facultate, mancarea e proasta… va trebui sa comande de la restaurant .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dieta e bazată pe calorii si proteine, maninca: pui, vita, shrimp, peste, lapte, brânza, orez, salata, fructe, legume, supliment de proteine. 

Cred ca e impropriu spus dieta. Are un stil de viata sanatos, ca un sportiv. Bravo lui ! 

 

Si daca mananca la restaurant, nu e scump?sau e sigur ca e mancarea sanatoasa? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...