Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

Fleur,

o saptamana e mult, eu le as arunca.

 

Am facut ieri tocanita in stil asiatic(cu chili, lapte cocos si zeama lamaie) F  buna a iesit. 
Dupa care am incropit si un tiramisu cu piersici. Sunt curioasa daca e gustos(e reteta noua) .

Azi nu gatesc. 

Cred ca urmatoarele in plan sunt paste din zuchinni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Esti ok?

 

Atit cit se poate in situatia actuala, Sunt in medical ca am programat sa-mi indepartez niste "negi"...nu stiu exact ce sunt si desi operatia nu e dificila, nu poate face decit un anumit nr. de anestezii pe zi.Asa ca se intinde interventia pe citeva zile,,,

 

La subiect, ieri am facut ceva asemanator cu "varza a la cluz" cu mamaliguta.Mai am si astazi.

 

Miine vine sora mea , o sa facem o tochitura, asta e programata , mai departe nu stiu exact, hotarim cind vine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri pui la cuptor cu garnitura de cartofi/ceapa, zuchinni spaghete, ficat de pui, biscuiti cu nuca.

Am ratat un sos beschamel, s-a facut numai cocolase si l-am aruncat.

 

off topic,

zau ca tiramisu a fost super bun, dar daca am ajuns sa dam voturi negative si la capitolul culinar, e grav  [:-)))]  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri pui la cuptor cu garnitura de cartofi/ceapa, zuchinni spaghete, ficat de pui, biscuiti cu nuca.

Am ratat un sos beschamel, s-a facut numai cocolase si l-am aruncat.

 

off topic,

zau ca tiramisu a fost super bun, dar daca am ajuns sa dam voturi negative si la capitolul culinar, e grav  [:-)))]  [alcool]

Cred ca nu i-a plăcut ca ai schimbat reteta!  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...