Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce greseli nu ati mai face ?


Recommended Posts

Ce as schimba eu ? Sunt veterana, ai mei au 13 respectiv 18 ani in primul rand nu i-asi mai rasfatza cum i-am rasfatat pana acum .Dar m-am trezit cam tirziu ce sa zic si e cam greu sa da-i inapoi[bang][bang][bang][bang] "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Doamne, ce subiect... Imi aduce aminte de vrute si mai ales de nevrute... Am momente uneori in care imi pun intrebarea daca exista ceva bun facut de mine in toti anii acestia de mamica[q] ... Nu m-am nascut cu un manual de crestere al copilului... Pe atunci stateam cu mama si ma influenta tare mult. Multe greseli am facut. De multe ori m-am gandit ca nu merit un al doilea copil... - in primul rand am gresit cu alimentatia. Nu manca, voma mult, iar eu nu mai stiam ce sa fac... Acum imi pare rau ca nu am avut rabdare, ca nu am gasit solutii sa o fac sa manance. Vad alti parinti care se plimba cu castronul 1-2 ore prin casa. Eu abdicam de la primele refuzuri. Imi aduc aminte ca pe la 11 luni, in concediu fiind, i-am dat aproape numai lapte... Altceva refuza, vroiam si eu sa ma relaxez un pic si nu sa stau numai in bucatarie sa gatesc si apoi sa ma chinui sa manance. Imi era ciuda pe sot care nu se implica in nimic, ca doar era in concediu! - la joaca m-as juca si eu cu ea... ar face un pas as face si eu unul. Mai mult stateam pe banca la discutii cu alte mame. - nu i-as mai da noaptea sa manance atat, cand a mai crescut. - as fii mai vesela si optimista... - as rade cu ea... Mihaela, mama Karlei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...
....multe!dar greselile pe care le-am facut...sunt zale pe lant...si nu ar mai fi condus la cele doua minuni pe care le am...deci..regret anumite fapte dar multumesc divinitatii pt fetitele mele![:)]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diana21
Cu al doilea copil nu as mai pierde zeci de ore pretioase facand casa luna si bec, nu as mai tipa la el, nu as mai stresa copilul cu mancarea la ore fixe si tot, ca asa am ajuns la o inapetenta de speriat, nu as mai intarzia cu diversificarea atat, ca de aia nu papa mazare, fasole verde si in general ce nu i-am prea dat in primii ani, nu m-as mai muta in camera lui cu dormitul noaptea, nu i-as mai da antibiotice la recomandarea unui doctor care abuzeaza de asta (asa a luat copilul meu de vreo noua, zece ori in primul an antibioce, desi ar fi fost nevoie doar de vreo patru), nu as mai cumpara o gramada de prostii inutile, cum ar interfonul de 3 milioane, ca oricum auzi copilul care doarme cu usa deschisa in camera de alaturi...si cel mai important, nu as mai renunta asa usor la alaptat!Ianca Printesica si Super Mamica [url="http://community.webshots.com/user/ianca14"]Ianca Nasturica[/url] [url="http://community.webshots.com/user/dianasimion"]Poze mai vechi[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981"]Povestea Burticii[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90708"]Dialoguri strumfesti[/url]
[flo] ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce subiect, ce furnicareala ma trece prin corp cand citesc ce ati scris si cand ma gandeasc ce as mai face sau nu daca Doamne Doamne mi-ar mai trimite inca o minune de copilas asa cum este Tudor. In primul rand m-as chinui sa alaptez mai mult. Nu m-as mai intoarce la birou la 6 luni de la nastere...dar nici 2 ani nu cred ca as fi in stare sa stau acasa. As incerca sa nu ma mai stresez cu ..rufe de calcat, haine de intins la uscat, mancare de nu stiu de care facuta, vizite din obligatie la mama/soacra. As sta si m-as juca mai mult cu bebe si sigur as gasi o solutie sa nu mai ceara 2 biberoane cu lapte pe noapte pana la varsta de 1,5 ani. In rest nu am fost stresata de muci, febra, bagat in gura te miri ce, kilograme, sta in fund...etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai cam ce as schimba eu: 1. nu m-as intoarce la servici cand implineste bb 1 an, cum am facut cu primul 2. as avea mai multa rabdare, sau cel putin as incerca[:I] 3. m-as juca mai mult cu el 4. nu as mai pleca pentru 2 luni in alta tara lasandu-l in grija bunicilor[q] 5. as insista mai mult pe a manca sanatos in rest as face totul la fel, cred[:I] Caught between the devil and the deep blue sea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-as mai culca in patul conjugal iar pe sot,exilat in sufragerie...........ca si asta noapte,la aproape 11 ani ,ne-am trezit cu el peste noi........si dimineata era mirat cum a ajuns in dormitor. Cred ca dupa miros,ca a venit pe intuneric,iar noi dormeam,si era liniste!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai pot spune ce nu as face ca oricum nu am facut [:)] asa e.. cum sa zic?de obicei,te schimbi automat,adica nu mai esti paranoia,nu faci din tantar armasar,ai rabdare in sensul ca,sa vedem cum va fi sau ce va urma...explicatia e si simpla :ai experienta [flo] Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SUPER SUBIECT!!![flo] Nu stiu daca am sa mai fiu vreodata in stare psihic si financiar sa mai fac un bebe[:-@] dar imi place subiectul si am sa ma alatur si eu. Marele meu regret este ca nu am stat cu ea 2 ani de zile.Daca as avea bebe 2 as sta fiecare secunda langa el sa i vad fiecare zambet,fiecare progres nu m as lipsi de asta chiar daca am manca paine cu ceapa[8D] As introduce diversificarea inca de la o varsta frageda sa nu patesc ca acum cand fetita mea se stramba la tot ce este verde[bang] Nu i as dat nici o farama de zahar ca uite noi la 4 ani ramanem fara dinti si mancam pe masele[bang] In rest as incerca sa i fac sa se iubesca mult mult de tot,mie imi lipseste enorm afectiunea fratelui meu. ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...