Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 441
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am avut un weekend plin, desi am crezut ca va fi linistit : vineri ne-am plimbat pana la mexicani; sambata am fost la vietnamezi cu unul din gemeni (era singur acasa, prietena lui la schi, asa ca ne-a vizitat spontan); duminica cu socrii la restaurant.

 

Socrela tb sa se opereze la inima : la inceput a zis ca nu vrea, are aproape 80 de ani, ce-o fi, o fi. Acum vrea, miercuri merge la medic, sa discute detaliile. Doctorita i-a recomandat operatia, pt ca fizic e bine (nu are alte probleme), e ft activa. Riscuri sunt, e normal. Operatia va fi la o clinica in Crans Montana, in martie.

 

Mandra e bine, s-a mutat. Azi a avut examenul final pt semestrul 1 (nu a terminat semestrul, mai are 3 saptamani). Dupa are 2 saptamani vacanta.

Ieri mi-a spus ca ma asteapta in vizita in iunie  o sa ma uit de bilet de avion, a zis ca e ok sa il cumpar...vreau, nu vreau, merg in Coreea (sincer de-abia astept sa o vad  [il] sa mananc pui iute si gratar..si sa merg la shopping, unde merg eu, au lucruri ft faine si unicat).  

 

Pe noi ne-a vizitat furtuna Roxana (a inceput la 6 aseara), care la munte s-a transformat in uragan  vant de 150 km/h...si la noi sufla vantul de te lua pe sus: umbrela din gradina (cu suport care are 90 kg) era mutata, pernele din casuta pisicii erau in gradina....un vuiet si o ploaie  [zirea] asta pana la 6 dimineata...cand m-am trezit era soare. 

 

M-am trezit ametita rau, dar nu e migrena. Am iesit la plimbare si mi-e mai bine. Sper ca maine sa fiu ok, miercuri merg la birou (am primit 2 sticle de sampanie de sarbatori si tb sa le iau  ).

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O seara faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, ma bucur ca incccepi tratamentul.

E posibil ca in primele zile sa nu iti fie ok. Dar trebuie sa continui si sa fii constienta ca starrea e indusa si ca va fi mai bine. Stiu cum e, am vazut, am fost alaturi. Dupa 5 zile a fost OK.

Dar tot atat de adevarat e ca s-ar putea sa nu experimentezi asa reactii si sa fie totul  bine

===

 

Tot ma mai doare piciorul cand calc. Acuma doar sper  sa treaca pana plec. Ca nu mai am rabdare

Abia astept, intinsa la soare, oceanul Indian valurind, sau piscina, o carte buna si un cocktail.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Viviana, deocamdată am simțit doar o luminare de creier, parca s-a luat ceata. Restul efectelor sunt similare cu ce am tras in ultima Saptamana, dar la scara mai mică acum. Dar e abia prima zi. 
 

Mi-a scăpat unde pleci sau nici asta nu ai scris? :)

Sa treacă piciorul repede! 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Știți de cursul acela foto de care va tot povestesc aici. Una din persoanele care mi-e colega, a fost nominalizata ieri, împreuna cu soțul ei la Oscar! Pt filmul Dune. Pt Make-Up și hair. Locuiesc in Malmö amândoi. Au mai avut o nominalizare la Oscar in 2014.

I-am urat succes aseară, va fi un mare eveniment dacă vor câștiga. 

 

https://m.imdb.com/title/tt1160419/awards/?ref_=tt_awd

Am observat ca are un fel aparte de a face fotografiile, am avut un concurs la tema deadpan și a câștigat cu o fotografie care a fost aparte. Și mie mi-a plăcut tare mult. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Viviana, deocamdată am simțit doar o luminare de creier, parca s-a luat ceata. Restul efectelor sunt similare cu ce am tras in ultima Saptamana, dar la scara mai mică acum. Dar e abia prima zi. 

 

Mi-a scăpat unde pleci sau nici asta nu ai scris? :)

Sa treacă piciorul repede! 

 

Mihaela, nu am scris. Vacanta,  fara familie, intr-un loc exotic. Plec in  5 martie.

Sa fie surpriza cand pun poze.

Este prima mea vacanta, singura, dupa 23 de ani. Singuura adica  fara barbat si silvi.

Am asa o bucurie.... vreau sa ma relaxez si sa ma hahai, sa  cuprind cu ochii toata frumusetea lumii. 

Azi am facut ultima plata.  Am luat si asigurare, in caz ca nu pot merge (de covid de exemplu) primesc inapoi banii. Doamne fereste!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

nu am mai intrat pe aici din cauza de nebunie la job si acasa, multe de facut si timp prea putin.

 

Viviana, sa treaca repede piciorul si sa te bucuri de vacanta programata!

 

Mihaela, imi pare rau ca iar nu esti bine. sa te recuperezi rapid! ai grija de tine! pup!

 

noutati nu prea am, fetele cu scolita, gradinita, antrenamente...le-am mai dus la patinoar cand am avut vreme. 

soacra e mai bine, dar inca nu foarte bine. si ea are tratament de la psihiatru dar si multe alte tratamente si uneori interfereaza...si iar o luam de la capat cu testat, incercat concentratii, mers la n medici.

 

vineri am o zi libera. trebuia sa merg cu C la ortodond sa ii puna aparatul fix sus dar s-a amanat pe luni. dar ziua libera tot o iau, am oricum nevoie de o zi de pauza.

luni nu mai pot sa imi iau liber asa ca o sa mearga mama cu ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ati citit pe FB despre garsoniera aia de 11 mp propusa la inchiriere de  o agentie de imobiliare Cluj.

comentariile sunt atat de haioase  de am ras cu Silvi aseara de nu mai aveam aer.

Sunt 52Kde comentarii, 10k de share.

 

Dintr-un nimic de 11mp agentia asta a ajjuns celebra.

 

Panoramic Imobiliare Cluj - Posts | Facebook

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...