Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Djokovik - Spartacus si Covidul


Recommended Posts

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am înțeles ca îl investighează și Spania și Serbia deoarece a încălcat regulile și restricțiile in ambele tari.

Cica poate primi pina la 12 luni de arest pentru declaratii false...

 

Asa e cind te maninca undeva.Oricum , o mare bilbiiala in Australia, nu cred ca se va lasa fara consecinte pentru ministrul de interne.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce in Spania?  Cand a fost acolo?

Tot in aceasta perioada. Am auzit ieri la știri dar nu am apucat sa văd exact de ce.

 

uite

 

The world No.1 travelled to Spain in late December to train before the Australian Open. Since September 20, Serbian citizens have been required to present a vaccine certificate or medical exemption to enter Spain.

Local media outlet COPE said Spanish authorities were now investigating whether he requested special permission to go to Spain, given he was training and may not have been involved in “necessary work” or “high-level sporting events”, which are considered valid reasons for entry under Spanish law.

https://www.theage.com.au/sport/tennis/djokovic-s-travel-to-spain-reportedly-investigated-by-local-authorities-20220113-p59nxb.html

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conditiile de intrare in Spania (plus codul QR) :

-vaccin (facut cu min 14 zile inainte de a intra in tara) sau

-test PCR negativ (72 ore) sau antigen negativ (48 ore) sau

-ai avut boala si au trecut mai mult de 11 zile de cand ai fpst testat pozitiv (test PCR) 

 

Pe declaratia care tb data la intrarea in Australia nu a mentionat ca a fost in alte tari in ultimile 14 zile (Monaco, Serbia si Spania). Si-a cerut scuze, a zis ca declaratia a completat-o altcineva pt el  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...