Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

asteptand o sarcina


Recommended Posts

Sa fie cu noroc si la tine soricut !

Imi pare rau ca ai endometrioza, stiu ca alimentatia sanatoasa poate imbunatati simptomele si ajuta mult si la calitatea ovulelor  ( fara sucuri acidulate, fara zahar procesat, uleiuri procesate, mancare de tip Fats Food ci multe legume, fructe, ulei de masinle, avocado, cereale integrale, nuci, peste samd)

Bine daca mai facem din cand in cand excese asta e altceva :-) 

Tu esti oricum mult mai tanara decat mine asa ca poate la tine nu e vorba neaparat de calitate ovulelor .

 

Iti tin pumni si sa ne auzim cu vesti bune !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

saptamana aceasta ar trebui sa ovulez. problema e ca deja incep sa o iau razna

stau pe net toata ziua citind o gramada depre nasteri si copii si sarcini si tot felul de lucruri de genu

nici nu am ovulat inca si deja sunt stresata daca imi va veni sau nu ciclul iar. ce faceeti cand va apuca baby fever?:))) 

fata de al meu incerc sa fiu normala si sa para ca nu ma gandesc si nu imi pasa, dar undeva in mine ma mananca rau :)))) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci m-am testat de ovulatie vineri, era un negativ 100%, nici o linie, nimic. sambata dimineata..... linie foarte puternica! insa in weekend nu s-a intamplat nimic, ne-am certat ingrozitor, numai de baby dance nu s-a pus problema

 

azi dimineata m-am trezit cu o gramada de mucus cervical (ciudat, pt ca eu nu prea am deloc, aveam inainte dar de cand cu dereglarile...). nici dureri sau probleme nu am avut, desi cand ovulez eu ma simt ca la ciclu. 

 

asa ca am facut un test. e negativ dar poate, totusi, am si azi o sansa..? 

post-316968-0-13160000-1646043361_thumb.jpeg

post-316968-0-13160000-1646043361_thumb.jpeg

post-316968-0-13160000-1646043361_thumb.jpeg

post-316968-0-13160000-1646043361_thumb.jpeg

post-316968-0-13160000-1646043361_thumb.jpeg

post-316968-0-13160000-1646043361_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da deci.... in perioada cu LH ridicat nu am facut sex, dar am facut in perioada cu mucus cervical fertil, adica la 1-2 zile dupa LH ridicat. dzeu stie, jur....

 

teoretic ciclul imi vine martea viitoare. practic, ma simt excelent momentan, si sut ... umeda. ceea ce nu s-a intamplat pana acum, de obicei eram foarte uscata. 

stiu ca nu prea am sanse, ca doar si hormonul ala o face ceva. 

dar daca sunt gravida... tocmai am invalidat testele de ovulatie :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Citesc de ceva timp din umbra. Si noi ne dorim un bebe. Am un baietel de 11 ani dintr o relatie anterioara si cu actualul partener sunt de 3 ani (si el are un copil dintr-o relatie anterioara). Ne dorim un copil al nostru si un fratior sau o surioara pentru cei pe care deja ii avem. Varsta insa nu ne este un aliat. 42 ani. Am facut un FIV, care insa a esuat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu am fost 8 zile in concediu, ieri m-am intors. stiam ca nu ovulez atunci, asa ca am stat calma. am facut sex zilnic :))) fara sa ma gandesc la ovulatii sarcini si alte alea. azi, prima zi dupa concediu, descopar ca ma dor ovarele si am mucus cervical :)) teoretic miercuri ar fi trebuit sa ovulez, dar se pare ca vine mai rapid. sau poate chiar miercuri, incep testarile de azi

 

poate e cu noroc :))) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...