Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 311
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Hai ca am aparut si eu. Prima zi a fost f. obositoare, ca am dormit f. naspa asnoapte, m-am trezit de la 6:30 si am stat cu stress legat de cei mici toata ziua. Copii au fost bine, s-au intels bine cu tanti, nu au plans, au dormit la pranz, au mancat (nu au vrut ciorba, dar au mancat banane cu branza), au iesit de 2 ori afara. Soacra mea a fost ajutor azi, dar si spion principal. Ea a zis ca o sa fie ok cu bona, ca se comporta f. bine cu copii, mi-a aranjat pe niste rafturi unde eu tineam tot timpul vraiste (erau jucarii si reviste, caiete de desenat ale shtrumphilor). La servici ... mmmm. Inca nu stiu. Azi nu am facut mare lucru: am citit niste documoneatatie, am mai discutat cu fetele care lucreaza pe post similar cu al meu si am vazut ca despre e e vorba, ce o sa trebuiasca sa fac. Cert e ca o sa ma plafonez si nu e nimic spectaculos si interesant. Probabil ca o sa ma plictisesc. Ramane de vazut. De intrat pe forum, nici nu se pune problema. Pe calculatoarele alea ruleaza numai programele lor, atat. Deci numai seara o sa pot sta la taclale cu voi. Carmen sanatate multa lui Ares. Bine ca are cine sa stea cu el. O sa se faca bine mai repede daca sta acasa, nu mai e expus si la alti virusi. Lora am reusit duminica sa-l scot pe Sebi din casa si am plimbaat copii pana la stadion si inapoi, apoi am fost la cumparaturi in CipSavin. A fost frumos, ca era cald, shtrumphii au dormit in carut cam o ora. Nu am apucat sa vad pozele. Tipa aia de care mi-ai spus tu, Anca, azi mi-a zis de vreo 3 ori referitor la copiii mei "shtrumphii"[alcool] si nu imi amintesc sa fi folosit expresia asta cand am vorbit cu ei. De fapt, pe forum folosesc sintagma asta ... oare ...?[alcool] pisicuta, sa ne zici cand si cum ne intalnim. Ma duc sa o culc pe Bianca. Am pus-o in patut, si-a baut laptele si parca a bagat redbull in ea[alcool]. Va pup pe toate si va multumesc ca v-ati gandit azi la mine [pup] Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Multumim de primirea calduroasa! M-am simtit ca acasa [:D] In piatra am stat pana am terminat liceul. Dupa ce am dat la facultate in Bucuresti am ramas aici. In ultimul an de facultate l-am cunoscut pe Cipi, la un an ne-am casatorit si dupa inca un an a venit si puiu[:)]. Ne-am stabilit in Bucuresti dar nu imi prea place aici[:(]. Mi-ar place tare mult sa stau in Piatra si sa imi cresc copii intr-un oras asa de frumos si o zona atat de curata, aerisita etc... Inca nu am apucat sa citesc din urma si de aceea nu va cunosc [:I]. Asa ca pana intru in "topic" voi sta mai in umbra sa va citesc. Mult succes mamicilor aspirante!! Sa dea Dumnezeu sa veniti cu vesti bune in acest an! Va pup! Noapte buna. [foto][url="http://www.flickr.com/photos/ami_si_cip/"]poze [/url]si[url=""] filme[/url][:D] [url="http://puiulmeu.blogspot.com/"] Amiss[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Amiss_zip, ma bucur ca te simti bine cu noi! Ionella, tu chiar te-ai suparat asa rau si nu vrei sa mai vorbesti cu noi deloc? Ce mai faci? Ce mai face Alex? Laura, ti-am zis eu sa ai grija cu tipa aia...dar speram ca ma insel eu...oricum, o cunosc doar din auzite. Ai grija, ca aia fac si munca de "sri"...Sper sa iti fie bine cat stai acolo. A, in leg. cu net-ul, un tip a fost dat afara de acolo ca a incercat sa intre pe net. Deci stai in banca ta si fa doar ce ti se spune. Cat despre strumfi, faptul ca le-a zis asa poate e doar o coincidenta, multa lume spune asa copiilor. Stai linistita, o sa fie bine cu siguranta. Criss, si eu vreau la plimbare!!!! Sanatate Andradei! Pisi, va asteptam! [:)] Abia astept sa ne cunoastem! Adriana, ce face Lara? E bine? Voi cum va simtiti? Ce stiti de apartament? Ianusca, pe unde umbli? Dana, ce faci? Iti bei singura cafeaua? Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si o [cafea] . Ce faceti, va-ti trezit? Noi luam niste medicamente homeopate si ne trezim la 7.00. Azi sunt acasa cu Andrada. Laura e foarte bine ca incepi sa fii mai linistita si sa ai incredere in bona. Asa poti sa te concentrezi mai mult asupra serviciului. Acomodarea e cam grea dar pana la urma vei reusi. Poate respectiva Anca foloseste acelasi cuvant, e o coincidenta. Revin duapa ce fac cafeaua [:D] . Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatzaa... Mey, dar iar am avut ce citi[:D] Carmen sanatate multa lui Ares si sper sa trecetzi cat mai repede de perioada asta urta Pisi super... poate reusim sa ne vedem. Lora sunt fete si fete. Si a mea se baga peste tot. Cade jos se ridica si o ia de la capat. Laura poate totusi vei avea de lucru. Si nu te vei plictisi asa tare...E bine ca bona s-a descurcat si vei elimina stresul asta. Lora si amiss_zip am vazut poze. [pup] pt fetele voastre si [flo] la mamici. Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss acum am 16+ saptamani. Deci mai am un pic si intru in luna a 5-a. Ideea este ca ma simt obosita ca nu pot sa dorm noaptea calumea(se mai trezeste fiimea) si la amiaza cam pauza(ea doarme, eu nu pot). Oricum noaptea se trezeste sotul sa-i dea apa sau ceai. Azi noapte s-a trezit doar o data. Dar cred ca se mai pregateste o maselutza sa iasa si se trezea mai des. In rest sunt ok. Sunt diferite chestii care nu le pot manca, dar deja asta e ceva normal.[:D] La voi nu se vede 2 liniutze? Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! Si eu sunt abia acum la cafea!Inca sunt adormita(cu toate ca sunt treaza si eu de la 7),astept sa-si faca efectul,apoi treb sa ma apuc de mancare,azi am zi de gatit [bang] Ana pai nu e bine ca ai ce citi?Eu ma bucur enorm [bis]Mai veniti azi in parc?? Laura ai sa vezi ca lucrurile se vor aranja...tot e buna la ceva si soacra asta [:D] Criss azi ai program de net [:D] [:D]??Dr aia i-a dat remediile hemeopate sau ati fost la alt dr hemeopat? Lora pana la urma tot la voi am venit sa-mi beau cafeaua,pana mai inainte am stat de m-am jucat cu Ana in pat,cu niste cubuletze,invatam culorile [hop] Amiss am vazut si eu o parte din poze,super [bis],sa va traiasca fetita!Ce va retine sa va mutati in Piatra?Hai sa-ti pove ceva:si eu si sotul am terminat fac. in Iasi(amandoi suntem din PN),ei...daca era dupa mine acum trebuia sa fim in Iasi.Eu am tras sa ramanem acolo,imi era urat tare sa ma intorc in orasul asta asa de micut,ce sa mai...ma obisnuisem acolo.Parintii lui nu au fost de acord,pt ca el e singurul lor copil si nu vroiau sa-l indeparteze.Asa ca ne-am intors in Piatra si acum nu-mi pare rau,n-as putea sa ma mut in alta parte [:D] Pisi va asteptam cu drag!! Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza ce faceti? gata cafeaua? multumesc pentru urari aseara am avut meci cu amandoi baietii mei dupa cum v-am zis am mari probleme u Ares la mancare- nu vrea sa manance decat prostii- cand vede mancare gatita....face crize si nu vrea nimic- nu va ganditi ca nu stiu sa gatesc- stiu chiar foarte bine , chiar ma laud cu reusitele mele culinare aseara la masa bineinteles ca Ares a inceput sa urle din nou, sa "planga" iar Radu al meu-salvatorul l-a luat in brate si s-au dus stradaniile mele Ares asa face la fiecare masa: urla, tipa, plange si pana la urma mananca- dar nu trebuie sa-l bag in seama cand face figuri asa ca....aseara m-am enervat i l-am pus in brate lui Radu si i-am zis sa-i dea mancare, sa-l culce Asa ca au dormit impreuna Radu era rupt in doua dimineatza- ca nu e obisnuit sa se trezeasca de 2 ori pe noapte sa-lpuna pe oala, sa-i dea ceai sau lapte, etc eu sunt super odihnita [:D] S-ar putea sa am un bilet in plus la meci la tribuna 2 -30ron cineva interesat? nastasacarmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...