Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (17)


Recommended Posts

Laura pai chestiile astea normale le vreau si eu. Cred ca important este sa gaseti pe cineva bun pt copii tai. Sa te ajute Dumnezeu sa gasesti. Dana, Lora si mie imi plac perdelele de matase. Daca era sa fie sa aleg intre tipurile vechi de perdele si jaluzele verticale sigur alegeam a 2-a varianta, dar cum au aparut perdele asa faine....sunt indragostita de ele. Pisi iti dai seama ca nu-i chiar asa de usor, mai ales sa ai un copil cu regim....e si mai aiurea. Criss sanatate multa si insanatosire grabnica. Postul de la banca daca e sa fie pt tine, va fi al tau, daca nu...nu. Si cu ocazia asta poate e mai bine daca ramai gravida...[:D] Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 311
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by lunna27
buna! Laura spor la cautat de bone,se pare ca e mai greu decat credeam sa gasesti pe cineva si nici aia nu stii daca e de incredere,uff.In ceea ce priveste lista,eu ti-am spus de atunci,de cand ai facut-o ce si cum. Ana ce face burticutza [:D]??Se vede ceva??Ce m-a distrat Casandra,e tare haioasa in bicicleta aia.Eu tot nu inteleg cum pot adormi copii vostrii asa de usor,ca a mea si leganata pe picioare sta cam cate 20-30 de min de-mi vine sa inebunesc[bang]. Lora m-am uitat la pozicile tale si am observat ca v-ati pus jaluzele verticale.Eu am la sufragerie si abia astept sa scap de ea [xx(],am sa-mi pun una din aia de matase,cel mai probabil culoarea alba.Ma bucur ca Iustina nu ti-e bolnavicioasa,a mea sapt trecuta a fost cam fornaita,dar am scapat doar cu nurofen si oscilo,dar vad ca imi cam stranuta celalalt si are si nasul infundat [bang] Tot am zis ca merg cu ei la dr hemeopat si n-am mai ajuns. Adriana,gagica nu te-am uitat[;)] Pisi eu sincer chiar nu inteleg ce ai tu cu restul listei,probabil ca tii legatura cu cineva si acea persoana e nemultumita pt ca e trecuta cu alta culoare(presupun si eu...)altfel nu-mi explic,daca e asa,sa-si faca curaj sa scrie si va fi trecuta in lista normal.Eu cunosc pe cateva dintre fetele de acolo,posibil ca unele sa ne urmareasca din umbra si nu vor sa scrie...bravo lor daca asa vor ele!Mie imi pare rau de Ionela,daca ne citesti,sa stii ca mi-e dor de tine [;)]Chestia cu lista e o copilarie si chiar nu stiu de ce te deranjeaza tocmai pe tine,stiu ca tot tu te-ai mai suparat candva ca nu se uita nimeni la pozele tale.Eu chiar de multe ori ma uitam dar efectiv am uitat sa mentionez lucrul asta,ceea ce s-a intamplat si pe la celelalte fete,dar nu s-a suparat niciuna [:D] Sper ca nu te-ai ofticat de ceea ce am spus mai sus dar chiar m-a luat cu nervi cand am citit postarile tale .Acum m-am racorit [:D] Ianusca,Cris nu prea v-am vazut pe aici[:(]! Oare am uitat pe cineva?Nu de alta dar nu vreau sa fac discriminari [^] Mira tie ti-am spus parerea mea pe pm [;)] Carmen am vazut ca nici ea nu vrea sa mai intre la noi,asta este,e alegerea ei,eu totusi sper ca se va ragandi! Hai pa si sper sa mai revin,asta daca nu ma ia careva la [neand] Dana [recevere]
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Hai ca esti tare, Dana... Multumesc din suflet ca te gandesti la mine si imi cer scuze ca nu mai apuc sa postez... Pai, o saptamana la mine se desfasoara cam asa: munca de la 9 la 5 (in cel mai fericit caz ca mereu stau dupa program), lunea, miercurea si joia de la 5 la 7 engleza, iar vinerea si sambata, uneori chiar si joia cursurile de masterat. In ritmul asta de-abia mai ajung sa mai fac ceva prin casa, nu mai zic sa ma odihnesc...ca sa nu mai zic ca ma bombane parintii de pe formum ca am deschis un subiect despre gradinitele din Bucuresti si nu mai apuc sa completez listuta, sau sa mai urmaresc cum merg lucrurile... Altceva... ce sa va mai zic: sunt f fericita ca in aprilie il aduc pe Alex acasa, am angajat deja bona; l-am inscris si la gradinita, la 2 as putea spune! Deci... activitate din plin! Si, sincer, e un forum despre copii, daca nu-l am pe Alex langa mine mi-e greu sa scriu despre el... Stai sa il aduc acasa si n-o sa mai scapati de mine[flo]! Oricum eu va multumesc ca va ganditi la noi si-mi sunteti tare dragi, nemtencele mele! O seara minunata si promit ca incerc sa scriu mai des! Ionela [9cer] si Alex[bonjovi] (DN 21.09.2004) [URL="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542"]Cu drag, MAMA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pisicuta si matei
Lunna nu m-am suparat deloc,si nu tin legatura cu nimeni,in afara de Ionela cu care mai vorbesc uneori.Numai ca mie nu mi s-a parut corect fata de alt fete care scriau si care animau subiectul sa fie trecute acolo nesemnificativ si sincer mi se pare ca este descriminare.uite eu am un subiect facut de mine si care imi este tare drag,insa nu scriu asa des pe acolo pt ca nu am timp si fetele care au ,spun aceleasi lucruri pe care poate le=as spune si eu.Si crede-ma ca in nici un caz nu as vrea sa fiu pusa la coada pe motiv ca nu sciu acolo.Oricum am spus: majoritatea decide.[:D].Si asa este ca m-am suparat atunci cu pozele si asta pt ca mie cel putin mi s-a parut evindent ca alte poze au fost apreciate si ale mele ignorate,atata tot[:)].Ideea este ca si mie imi este dor de voi si de Ionela si de Carmen si de alte fete si v-am spus ceea ce gandesc tocmai pt ca nu as vrea sa incetez sa mai scriu.Si nu vreau sa ma lansez in presupuneri,dar parerea mea este ca aceleasi motive sunt si in spatele tacerii Ionelei.As fi bucuroasa daca ceea ce am scris nu ar fi interpretat gresit,eu nu am nimic cu nimeni si chiar ma bucur ca animati subiectul si va citesc mereu,chiar daca nu sunt asa activa.Oricum acum sunt in concediu si am sa incerc mai mult sa scriu pe aici[;)]. Lora,Matei are alergie la proteina bovina si la piersici si de asta m-am gandit ca poate este de la nectarine.Si intre timp m-am si interesat si exista alergie la nectarine.Oricum as spera sa nu fie de la miere ca este tare buna si ma si gandeam sa ii dau. Vroiam sa va intreb daca ati vazut in Kaufland lapte de soia,ca noi avem cateva sticle,dar nu stiu cat ne vor ajunge,oricum nu cat stam prin zona[:D]. [url="http://photos.yahoo.com/selfguide1"]Pozici cu noi[/url] [url="http://b2.lilypie.com/4JCXp3/.png"]"Cronometrul" lunilor[/url]
Pisi, esti minunata ca intotdeauna! Si mie m-e tare dor de voi, mai ales de nazdravanul de MAtei!... Trebuie sa ne mai vedem acum ca s-a mai incalzit un piculet! Dupa ce-l aduc pe Alex oricum o sa ne facem program saptamanal de intalnire[;)]! Cum mai e la munca, ce mai face Bogdan? Ionela [9cer] si Alex[bonjovi] (DN 21.09.2004) [URL="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542"]Cu drag, MAMA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss esti fenomenala[:-)))] ...ma refer la faptul ca tu vrei asa de repede sa vezi la eco daca e sau nu sarcina.Eu stiam ca de pe la o luna si juma se vede daca e sau nu.Fa-ti eventual un test,totusi nu stim de cand prestati,a trecut o luna si nu ti-a venit menstra?In legatura cu jobul,subscriu la ce a scris Ana ....insanatosire grabnica oricum[;)]!!! Ionela abia astept sa-l aduci pe Alex,sunt sigura ca atunci vom avea subiect de discutie,si sper sa nu va mai simtiti prost ca voi sunteti in Bucuresti si noi aici[;)]! Noapte buna gagici!! Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati zapacit cu perdelele astea. Eu nu am nici de unele nici de altele. geamurile sunt goale,Nici nu stiu ce mai vreau. O sa-mi zic si eu parearea despre lista. eu nici n-am observat diferenta de culoare sau n-am dat importanta.Ma ma uitam din cand in cand datele de nastere ale copiilor. In legatura cu pozele, si eu am avut impresia ca la un moment dat pozele mele au fost ignorate dar mi-am dat seama ca si eu de multe ori abea am timp sa ma uit la ceea ce scriti, dar sa mai si raspund. Si asa cand scriu ceva si ma refer la un nume sau altul mi-e teama sa nu supar pe cineva ca nu i-am mentionat numele. Dar nu toate avem acelasi timp la dispozitie si important este ca avem cu cine vorbi sau cum sa ne racorim. Laura in legatura cu bona, de multe ori e de preferat sa nu aiba experienta, pentru ca sa o formezi tu cum vrei. La mine asa a fost. Am stat impreuna 2 saptamani si am invatat-o treptat tot ce am crezut eu. Eu ii zic dimineata ce sa ii dea de mancare,iar cand vin o intreb daca a tusit daca a mancat, dormit , ca sa stiu daca e sau nu sanatos si nu din alte motive, In rest cu hainele se descurca, sau cu iesitul afara. Asa cum zicea si Lora sant momente in care nu imi cnvine ceva , ori ii zic sau daca nu trec peste pentru ca imi dau seama ca e lipsit de importanta. E destul de autoritara cand nu are voie ceva sau blanda cu el atunci cand este cazul.D-zeu sa te ajute sa gasesti pe cineva k . Ca e mai greu cu doi. Ori scriu ori nu scriu![ups]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Aha, Ionella, deci esti pe-aci...[:D] Ma bucur pentru tine ca il aduci pe Alex acasa, cred ca esti tare fericita! Ianusca, te cred in legatura cu programul si cu timpul disponibil...si eu lucrez de la 8 la 6, noroc ca mai pot intra pe net cate un pic de la serviciu... Criss, poate e mai bine asa, Dumnezeu le aranjeaza pe toate asa cum trebuie, sa stii! Daca e, bine, daca nu si mai bine, nu? Multa sanatate! Andrada ce mai face? E bine? Laura, mai zi-ne noutati despre bone! Te-am mai intrebat o data: strumfii cum au reactionat la vederea lor? Dana, cum se simt copiii? A racit si Paul? Ana, mai sta Casandra pe bicicleta toata ziua? Ce face bebe? Da din picioare? Adriana, Lara e bine? Pisicuta, cum e cu bubitele lui Matei? E bine? Cand ajungeti in Piatra? Mira_m, Carmen, mai dati si voi un semn de viata! O zi buna la toata lumea! Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata Lora amandoi copii imi sunt bine,sper sa nu mai raceasca! Ianusca sa nu fie cu deochi,dar ai scris ceva [:D],daca ai scrie si mai des ar fi super [:D]!Cum adica tu nu ai nimic la geamuri?Vb serios [:)]?? Am facut cafeaua dar astept sa se raceasca,sunt treaza de la 6:30 ca Ana ne-a dat trezirea [bang],nush ce are ca numai in ciuda imi face(ma refer la somn)[alcool] Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, si noi suntem trezite de pe 6 fara ceva. Lara s-atrezit si a inceput sa cante o arie de opera [bang] de n-a mai putut unul inchide un ochi. Acum ii canta maica-mea ceva in franceza si Lara completaza cu "cucu" - eu abia astept s-o duc iar la culcare, poate ma culc si eu cu ea. Apropo perdele - nici noi nu avem la toate geamurile Laura - ai gasit pe cineva sa-ti placa? mai fetelor detectivi va faceti - si eu ma gandeam sa instalez camere de supraveghere in casa sa vad ce face Lara cu bona, insa nu e chiar asa usor. daca pui doar o camera, pot iesi oricand din campul vizual, iar o intreag retea de camere costa sigur o avere. Criss, fie sa iasa asa cum vrei tu. Si eu cred ca e devreme pt. o Eco. Pana se cuibareste bb acolo - eu eram in 2 luni si ceva si nu stiam, caram pachete cu gresie prin casa - da uite ca nu s-a intamplat nimic Ionella, Pisi in ce cartier stati in Buc.? salutari si celorlalte fete din lista Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...