Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 311
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai fetelor, se pare ca mi-am gasit bona! [bis] A venit tanti pe care o chemasem. Si copii au acceptat-o f. repede. S-au imprieteni si s-au jucat cu ea. Mi-a placut cum a vorbit cu ei, cum s-a jucat, cum a rusit sa-i atraga. Si cred ca faptul ca ei au acceptat-o asa de repede e cel mai bun indiciu ca e o alegere buna. Doamna a fost infirmiera in spital, e la pensie de cateva luni si nu a mai stat cu alti copii, doar pe al ei l-a crescut. Dar v-am spus, mi-a placut de ea. Sper sa fie alegerea corecta. pisicuta probabil ca respectiva copila a facut 8-10 clase. Si eu am o sora cu 11 ani mai mica decat mine si mama ne lasa des sa stam cu ea. Dar una e sa stai cateva ore cu un frate/sora si alta e sa lasi proprii copii 9 ore cu un copil. Shtrumphii se distreaza foarte bine cu matusica lor cea mica, se pune in mintea lor si fac tot felul de giumbuslucuri si mascareli impreuna. Dar nu cred ca un copil de 18 ani e destul de matur si responsabil sa stea o zi intreaga cu 2 copii. Se pot intampla tot felul de accidente si nu stiu cum ar reactiona, isi poate pierde fata rabdarea, se poate plictisi, poate are chef sa se uite la TV sau sa vorbeasca la telefon... Iuliana bine ai revenit! Sper sa gasesti subiecte de discutie care sa te motiveze sa scrii si aici. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, dar ati scris ceva nu gluam! Se vede ca a venit Dana [biz] Dana, merci mult pt. anunturi. Am sunat la amandoua cu 3 cam. Unul ii staim, dar uitasem nr., celalalt poate il vede sotul vineri, ca are treaba in Piatra. Eu cred ca nu mai vin, ca de cate ori am mers impreuna, nu am gasit nimic. Dana, si ai facut pestele? Si noi vroiam sa luam, era insa 250 mii kg.[bang] Laura, ma bucur ca ai gasit o doamna care iti place. Cred ca o sa fie bine. Mai ai o sapt. de stat acasa, nu? Poti sa o urmaresti sa vezi cum se comporta si in alte situatii. Iuliana, bine ai venit. Sper sa ne cunoastem personal, cat de curand. Carmen, succes cu analizele! Nici eu nu cred ca pot iesi toate valorile proaste. E cel mai bine asa, sa le repeti. Si Larei i-au iesit valorile hemoglobinei scazute si ii dau de atunci Fier, si acum mananca ca un lup si doarme mai bine. Deci cred ca chiar o ajuta. pupici si celorlalte fete Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, din pacate luni aia ma asteapta, deci mai am 2-3 zile. Sa vad, poate reusesc sa ii conving sa ma mai lase pana miercuri macar. Adica sa am timp luni si marti sa mai stau si eu. Vine mama mea si mai sta ea o saptamana. Atat isi poate lua concediu. Sper sa se adapteze copii fara mine. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuliana bine ai venit! Laura ma buur pentru tine.Nici bona mea nu a mai stat cu copii si sunt foarte multumita de ea.M-am bazat pe prima impresie.Sunt zile cand la serviciu uit in totalitate de copil, adica am icredere in ea nu stau cu grija. Fetelor am si eu perdele, dar stau in cutii din vara trecuta de cand ne-am mutat aici.Aveam cheltuieli la dua apartamente. si ne era greu asa ca am preferat sa ne mutam la casa noastra chiar daca nu avem mbila covoare, sau perdele.DE fapt nu am draperii sau un sistem de prindere de asta nu ma-m hotarat ce sa imi pun. Am ziz ca daca facem o investitie o facem o data si bine, adica nu cu ceva intermediar. Si cum au fost alte prioritati financiare am ramas asa mai '' goi'' Dar nu ne vede nimeni pt ca suntel la etajul 8. Va astept pe la mine sa mai umplem casa. Adriana in cateva zile am un raspuns in legatura cu apartamentul. Sper sa fie favorabil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorasper sa scapi de cutii mai repede decat am facut-o eu! Ana Ian nu si-a mai adaugat nici-un cuvant in repertoriu.Parca totusi incearca sa ne imite... Sa dea D-zeu sa fie sanatos. Cand te-am intrebat daca misca bebelul , stiam ca l-ai simtit pentru prima oara, dar eu pusesem intrebarea alfel:A miscatbaietelul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ianusca, sper sa fie cu noroc. Avem pt. vineri 2 apart. cu 3 camere de vazut si daca mai ai si tu ceva ... poate, poate ne mutam[bis] Eu dupa ce am vazut vilele din Ursuleti, unde ne-a dus o d-na de la imobiliare, tot visam la o casa- desi nu prea imi place ca zona e cam izolata. Insa e asa frumos cu gradina, cu flori, cu leagan pt. Lara ... vise! toate sunt scumpe si nici macar asa frumoase pt. banii aia. Lara doarme deja. Deci maine ma astept sa dea iar trezirea la 6 - e normal, daca se culca de la 7 seara. Azi m-a suparat rau si-am tipat la ea. Am luat niste salam si mancare veche de la noi, carne tocata cu paste sa le dam pisicilor si cainilor de pe strada. Lara e tare incantata cand le da de mancare - mai ales ca avem de ales, atatea pisici si caini sunt prin zona. Azi, dupa ce hranisem jumatate din populatia patrupeda, o vad si pe Lara mea mestecand cot la cot cu un caine ceva ... na, zic, ce-o avea? cand ma uit, ea manca din carnea tocata - gasise o bucatica pe jos, lasata de caine[bang][bang][bang] Am crezut ca-nebunesc! E de groaza! Fetelor, in PN sunt tantari? Multi? Ca in Iasi, in miez de iarna, cum dadea un pic caldura, hop si nesuferitii astia si bine-nteles ca prima victima e Lara, ca are sange dulce si bun. E toata intepata mititica, dar nici cu chestii d-alea de bagat in priza nu ii exterminam, si mai avem si plasa la geamuri. Laura, da, ideal ar fi sa stai 1 sapt. macar cu ea, insa poate te convingi si in astea 2 zile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura ma bucur ca s-a rezolvat treaba,ai vazut ca a fost cu noroc?? Adriana pestele e la cuptor si mai fac si niste ciupercute.Am fata la tara cu sotul,eu sunt cu Paul acasa,am fost prin parc iar acum m-am apucat de gatit.La 250 de mii kg-ul cred ca era crap...eu am luat azi merluciu,sper sa iasa ok(il fac in foi de aluminiu),dar mi-a ramas gandul si la niste pastrav [pofta] Carmen cand ai rezultatul la analize?? Mey eu cred ca ar trebui sa nu mai vb despre mancare,nu vreau sa facem pofta gravidutei noastre,nu de alta dar are ce ne injura sotul ei [:D]Ce ziceti?? Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...