Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


Recommended Posts

Ah mai, numai ruși și chinezi in prima linie la patinaj perechi. De când sunt chinezii buni la patinaj artistic??? Viviana, hai zi ce părere ai! :)

 

Ziki, așa e cu Psy. E foarte de folos, mie îmi pare rău acum ca am făcut pauza. Dar ma simteam bine atunci. Sau dacă ma trezeam mai repede sa o contactez iar. Dar am zis ca știu acum ce și cum. Eu bine, au apărut chestii noi. Evident erau acolo dar acum am băgat eu de seama. Am dat jos straturi după straturi (așa mi-a zis un alt Psy ca sa ma gândesc la o ceapa, dau jos straturi de ceapa :)) și acum am ajuns la stratul asta…

Eu fac cu o tipa pe care o cunosc de pe DC, ea nu mai activează de foarte mulți ani. Via Skype, e perfect. Cu mult înainte de pandemie :)). 

 

Au fost fooarte buni.  A mai fost o pereche din China pe podium. Gasit pe wiki:

Shen Xue - Wikipedia

 

Sa vedem maine dupa progamul liber.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 626
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Au fost fooarte buni. A mai fost o pereche din China pe podium. Gasit pe wiki: Shen Xue - Wikipedia Sa vedem maine dupa progamul liber.

 

Ah, i-am ratat pe ăștia. De când ma știu erau ruși, britanici, americani, apoi au mai apărut francezi, probabil și alte nații dar nu mai știu. Dar de chinezi nu îmi amintesc :). 
 

Da, au fost foarte buni. Mi-au plăcut și mie. 
 

Felicitări și Silviei tale Pt job! 
 

Marion, sa treacă uraganul cu bine și la voi. 
 

Eu aștept sa vina bărbatul acasa. E pe mare acum. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Ce liniste pe aici! Nu ca vremea de pe ulita mea. A inceput iar o furtuna nebuna aseara de m-a tinut treaza toata noaptea, pe langa dureri ca si astea si-au facut de cap si nu nimeream mai repede dulapul cu medicamente.  Un pumn am luat si tot nu am dormit si azi suntem invitati la o aniversare la pub si mie imi cad ochii in gura. Mi-am facut o cafea tare 3 in 1, ca furtunile de saptamana asta ca tot 3 au fost una dupa alta. 

 

Mi-am pus parul pe moate desi nu aveam chef si am facut un efort sa imi pun si oja pe unghii. Azi le-am facut albastre, in ton cu vremea uracioasa de afara. Nu stiu cu ce sa ma imbrac, rochie nici gand. Cred ca trag o pereche de pantaloni pe mine cu camasa si cardi. 

 

Mi-am gasit electrician care sa vina mai repede decat la vara, vine Joi si nu mai am rabdare. Tot Joi vine un nene sa imi puna si draperiile. Ahh abia astept sa vad bucataria pusa la punct.  Mi-am comandat pentru hol ceva dulap, unde sa imi ascund pantofii si mai ales cizmele de cauciuc, care v-a fi livrat maine. Mai am de comandat draperie si acolo si usor usor termin si partea asta de casa. 

 

Ce vreme urata afara si numai chef de mers la pub nu am dar daca trebuie... Sa imi termin cafeaua si sa imi fac alta. 

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A trecut și weekendul ăsta, deși lung (vineri școlile au fost închise din cauza viscolului), a trecut ca vântul

 

N-am făcut mare lucru, ieri am fost f. obosită, mă bătea gândul să fac un test rapid că oboseala e cică un principal simptom.

Azi noapte am dormit mult mai bine și drept rezultat azi am fost mai în formă.

Am dus băiatul la activități și la tuns, am dat cu aspiratorul, rezolvat alte chestii gospodărești și administrative.

 

A, tot weekendul am urmărit la canalele tv de știri în direct intervenția poliției la manifestația din Ottawa, în sfârșit au eliberat capitala după 23 de zile de "ocupație". Poate ați văzut și voi la știri.

 

Și am început 2 cărți așteptând băiatul de la cursuri. O să vă mai spun de ele când mai avansez, deocamdată îmi plac amândouă.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Am avut o noapte furtunoasa! Vai, da` ce noapte! E o vijelie afara de cum nu am vazut vreodata. Eunice si Dudley au fost mici copii comparat cu Franklinul asta de acum de ne izbeste de toti peretii. Abia tarziu dupa amiaza se va potoli, inceput de sambata! Am avut 2 nopti consecutive de furtuna si huruit si nedormit. Mi-s chiauna rau de tot. De cum s-a luminat cum am fost pe la fiecare geam din casa sa ma uit pe toate partile sa vad ce pagube a facut Franklin pana in prezent. Doar cateva crengi in gradina din spate, niste tomberoane zburate... cred ca or fi si tigle dar nu vad. O sa ies sa ma uit mai cu atentie cand s-o potoli nebunia. 

 

Aseara tarziu in noapte se auzeau drujbele in sat. A pus la pamant furtuna un stejar batran la capatul strazii noastre si vecinul de langa a sunat consiliul local si au venit si taiat si deblocat drumul. Bine ca nu a venit pe vreo casa!

 

Ieri la pub a fost tare bine si mancarea a fost excelenta. Ne-am simtit extraordinar desi afara vremea a fost nebuna, un caine nu te lasa inima sa dai afara. Pe autostrada traficul rau si a plouat tot drumul si vizibiltatea foarte mica. Cand am ajuns acasa abia am iesit din masina si dintr-o data a inceput lapovita si un vant si mai nebun, nu nimeream mai repede cheile sa descui usa sa intru in casa. 

 

Vreau cafea!! Un butoi de cafea o sa beau eu azi. Ori poate bag un somn dupa ce imi aduce curierul dulapul. Asta daca or veni pe nebunia asta de furtuna si n-or fi blocate drumurile. 

 

Sophia e toata ciripitoare si vesela. Abia asteapta sa mearga la scoala, daca o razbate autobuzul pana aici. Am intrebat-o daca a auzit furtuna azi noapte si daca a tinut-o treaza dar zice ca nu doar putin si a adormit la loc. Ce bine era daca era la fel si cu mine. Ea are doar un geam la dormitor si care da spre curtea interioara si e mai ferit. Eu am 2 ca e dormitorul pe coltul casei si mi s-a izbit vantul si ploaia in geam non stop. Mr. nu are nici o problema, el doarme chiar de tai lemne cu drujba langa el. 

 

Gata povestile cu furtunile, plec la ale mele si sper sa nu ramanem fara curent. 

 

O zi linistita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si un cortado aromat!

Si la noi furtuna, dar nu asa de rea ca acu' 2 sapt, dar inca hururie vantul! Am avut weekend fara copii, deci ne-am facut de cap. Sambata, am fost la un restaurant fitos pe malul marii la Båstad,era marea asa zbuciumata, si intr-un fel asa de frumoasa!

Ieri am fost cu sotu' la afternoon tea la opera din Malmö si apoi am vazut "Barbierul". Mi-a placut mult de Figaro, un lituanian, -desi era "second in line".  Cred ca pot vedea opera asta de mii de ori la rand si tot imi place. Asa o placere cand ascult, toata seara am fost cu zambetul pe buze si in suflet! Frumos, frumos!

Peste 2 sapt ma mai duc o data, de data asta cu "fetele".

 

Va doresc un inceput minunat de sapt, si vant lin!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

Il așteptam pe Franklin la noapte și mâine, sper ca mai liniștit decât la Strumphi. 
 

Eu nu sunt mai bine. Azi trebuia sa merg la job dar n-am putut. Mi-a prelungit medicalul pana in 14/3, da de vor trece efectele adverse pana atunci. Dacă nu, trebuie sa schimb la altceva. 
 

Ieri am reușit însă sa merg la fotografiat portret cu colegul meu de la curs, a decurs super Ok. Ne mai vedem vineri, mai avem de făcut un fel de portret mai complicat. Colegul meu se va îmbraca în femeie și se va machia. Eu îmi iau rochia Medievală pe mine. Avem ca tema sa ne punem in niște ipostaze imaginare apoi in Photoshop. Vom vedea ce va ieși. 
 

Zile frumoase sa aveți! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

la mine  nu e furtuna decat in interior. afara e liniste si pace. sambata am fost la cimitir la bunici, aveam de ceva vreme nevoie sa merg. era vreme buna, soare. apoi ne-am oprit la padure. nu la padurea noastra, la alta padure, fara flori si cam noroioasa dar tot a fost bine, ne-am plimbat. 

duminica am stat la soba si am jucat remy. am cotroboit prin poze vechi, foarte vechi. cu bunicii mei, cu matusi si unchi morti. cea mai veche cred ca e din 38 sau 39.

unele din perioada 40-44 - majoritatea erau facute cand veneau barbatii acasa - ei in uniforme militare si femeile desculte...

nu stiu ce am in ultima vreme ca nimic nu se aliniaza cum trebuie.

macar astazi ma simt mai bine. am dormit cateva ore si parca sunt mai ok.

 

in schimb mica se plange de vineri ca o doare burta. in week-end nu am mers la dr, nici nu aveam unde, decat la UPU. o sa vad dupa amiaza ce are...mananca, e vesela, doarme doar ca a facut scaune mai moi si zice ca o doare burta.

 

C a facut un eseu pentru biblioteca ``te iubesc, mama!``. m-a facut praf, e asa sensibila, chiar daca nu e prea afectuoasa cu mine. in ultima vreme chiar deloc. 

 

Viviana si Mihaela, felicitari Silviilor pentru job-uri!  [flo2]

 

Ella, am citit ca mergi la Marcia. cred ca se va bucura foarte mult! cum e noua familie? 

 

Strumphy, iti tin pumnii sa vina si electricianul si nenea cu draperiile la timp.  [flo2]

 

Fleur, am vazut la stiri, dau mereu despre protestele de la voi. e cam infricosator, am vazut soldati pe strada, situatia pare destul de violenta. 

 

am vazut ieri si noi ceremonia de inchidere de la jocurile olimpice. am vazut si gala de la patinaj. cred ca se schimba lideri ciclic, mai putin rusii care sunt mereu intre primii, si la perechi si la individual. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...