Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


Recommended Posts

  • Răspunsuri 626
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am fost sambata in satul bunicilor (unde au locuit bunicii despre mama) la inmormantarea unui unchi al mamei (ultima ruda atat de apropiata din partea aia de familie a mamei) .  Nu mai fusesem acolo de 7-8 ani, dar o gramada de amintiri din copilarie se leaga de acel loc. Mama a fost singura la parinti  (spre deosebite de tata, unde erau 9 copii) , asa ca fiind singurele nepoate preferam aceasta bunica si cea mai mare parte din vacante le petreceam la ea. Satul e undeva pe malul Prutului, intre Botosani si Iasi. M-a frapat cat de neschimbat si totusi cat de multe sunt diferite fata de cum imi aminteam. In primul rand, casele si oamenii pe care ii cunosteam din copilarie mi s-au parut acum mult mai mici (mai sunt niste matuse pe care le stiam de cand eram mic copil , iar acum le-am regasit atat de maruntele si stafidite!). Din casele vechi de pe ulita mai mult de jumatate nu mai sunt deloc sau au fost inlocuite cu case noi, mari. Mama a vandut acolo tot in urma cu ceva ani cand am ajuns toti la concluzia ca nici unul dintre noi nu va merge sa stea acolo si ramanea degeaba totul in paragina. Doar via din gradina si ciresul de langa gardul de la drum mai sunt acolo. 

Pe de alta parte, ulitele sunt tot neasfaltate, apa curenta, gaz, canalizare tot nu exista. Oamenii sunt tot mai batrani si mai putini. Multe din casele noi sunt nelocuite. 

 

 

 

Am fost apoi la tata, unde am ramas pana duminica dupa masa. Imi place sa merg singura la el, stam la povesti si punem tara la cale, il ajut cu un pic de curatenie, ne uitam la poze cu nepotii si depanam amintiri. M-a surprins ca are multi ghiocei infloriti in gradina, desi au fost si -7 , -9 grade noaptea in ultima vreme. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Starea mea de azi e ca starea mea de ieri. Dimineața eram gata sa aman psihologul (era prima întâlnire din trei, e psihologul regiunii, gratuit de la angajator) dar am plecat pana la urma. A fost Ok dar încă tot nu ma simt eu. I-am spus și lui. Parca o alta persoana trăiește in corpul meu. Mi-a plăcut de el.

 

Încă aștept sa se schimbe ceva cu medicamentul asta. Adică sa ma simt și bine.

 

Îmi pare rău ca nu pot sta la povesti, nu am chef de nimic. Decât sa zac. Sunt și singura acasa și profit.

 

Seara frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Starea mea de azi e ca starea mea de ieri. Dimineața eram gata sa aman psihologul (era prima întâlnire din trei, e psihologul regiunii, gratuit de la angajator) dar am plecat pana la urma. A fost Ok dar încă tot nu ma simt eu. I-am spus și lui. Parca o alta persoana trăiește in corpul meu. Mi-a plăcut de el. Încă aștept sa se schimbe ceva cu medicamentul asta. Adică sa ma simt și bine. Îmi pare rău ca nu pot sta la povesti, nu am chef de nimic. Decât sa zac. Sunt și singura acasa și profit. Seara frumoasa!

 

Este unul dintre efectele adverse pe care le da mediccamentul pana te obisnuiesti cu el.

Cunosc prea bine senzatia asta, mi-a desccris-o  silvi. Cred ca se numeste decorporalizare.

Ai sa reusesti, Mihaela. 

Dar stiu cat de enervant e la inceput. Stiu cat e de greu, mai ales cand esti singur.

 

sper  azi sa fii mai bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai aflat amanunte in cazul Valievva.

 

Bun, are voie sa concureze.

Nu va mai avea loc ceremonia de premiere pe echipe.

In caz ca in concursul de individual, Valieva va castiga vreo medalie nu va avea loc nicio ceremonie de premiere.

 

Acu intreb si eu. Celelalte sportive ce vina au? Eu daca as fi in locul ei m-as rettrage. Daca as fi ma-sa asa as sfatui-o.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Patinatoarea Kamila Valieva, depistată pozitiv, dar autorizată să concureze la Jocurile de la Beijing, s-ar fi apărat, susţinând că a luat din greşeală medicamentele bunicului ei, informează lequipe.fr, preluat de News.ro.

[alcool]

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  siiiigur!!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...