Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


Recommended Posts

  • Răspunsuri 626
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Silvi, nici eu nu mai iau nimic, niciun medicament de data asta. Nu ma ajuta nimic, așa ca nu are rost. Sănătate multă! 

 

Mihaela, asa consider si eu, daca tot nu ma ajuta de ce sa le inghit degeaba.

totusi ieri am avut o migrena urata, din cauza de cm si am luat pastile, ca nu mai suportam. tratamentul asta de la neurolog, pentru migrene are efect de obicei, asa ca pe astea le iau, la nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 
 

Ce pustiu pe aici…

 

Eu ma pregătesc sa merg la party anual cu colegii de la clubul foto, nu am mai avut party de când a început pandemia, nu mai țin minte dacă in 2020 am făcut. 
 

Altfel nimic nou, umărul e la fel. Peste o luna avem inspecție la laborator Pt reacreditate. Predecesoarea mea se agita și se stresează Pt asta, eu sunt relativ calma. Nu prea văd de ce ne-ar acredita, când suntem in “buda” cu personalul, abia supraviețuit. Dar Noa, încercarea moarte n-are!
 A mai rămas un coleg in medical și o alta colega și-a dat demisia. Ziarele locale au luat interviuri colegilor, șefilor, toți sunt cu ochii pe noi. Vine vara când se știe ca situația devine și mai acută, lumea vrea concedii, suntem toți pe muchie de cuțit cu stresul, nu știm încă ce si cum va fi cu concediile.
In același timp va fi plin de turiști ceea ce încarcă sistemul sanitar enorm. Colapsul e aici, după colț. 
 

Silvia a avut toată săptămâna cursuri la aeroport, e complex și solicitant jobul, a avut pe lângă interviul normal, un interviu de securitate (unde a întrebat-o și de la cine a supt lapte :))), test antidrog, teste peste teste după curs ca sa vadă ca știe ce are de făcut. A trecut cu brio peste tot, ca atare azi și mâine a intrat sa și lucreze, ca sa învețe și practic. E foarte incantata și ii place tare mult. E și salar bun, la niciun restaurant sau cafenea nu primea așa salar. 
 

Sambata și duminica frumoase! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a intors iarna. Ninge de rupe si e frig. Ieri am trebaluit toata ziua in curte, in tricou, azi stam pititi la caldura in casa. Trebuie sa gatesc, ca deseara ajung copiii infometati, unul de la Bucuresti, celalalt de la Cluj. S-au distrat, ieri au avut vreme frumoasa, azi ploaie la Bucuresti ninsoare la Cluj. De fapt, Andrei a fost intr-un sat, Joita, de langa Bucuresti, nu chiar la oras. 

Mihaela sa-ti fie de bine petrecerea! Interesant ce face Silvia, prinde experienta si e bine ca e pe bani frumosi.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am avut un weekend plin  [ph34r] vineri am fost la cumparaturi, am gatit, dupa am fost la mexicani, le-am urat Paste fericit.

Sambata la fitness 3 ore, dupa am terminat ce mai era de facut, pe seara am fost sa-i luam pe ai mei de la aeroport, au avut o ora intarziere.

Ieri gratar cu vecinii si prietenii romani: s-au bucurat sa se revada, prietenii ii stiu bine pe ai mei..am petrecut frumos, am vorbit vrute si nevrute, seara am picat lati.

 

Ma sunt 3 zile si decolam       de-abia astept.

 

Zilele astea munca (pana joi la pranz), finalizat bagajul, cumparata una alta pt ai mei. 

Fratelo vrea sa-i scoata la plimbare  numai ca tata nu poate sta prea mult pe scaun, sambata il durea rau spatele dupa statul in avion.

 

O saptamana faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...