Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


Recommended Posts

  • Răspunsuri 626
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mandra s-a inscris pentru inca un an la universitate in Seoul (sept 22-august 23)  am platit deja pt 6 luni, urmatoarea plata la final de an...pleaca la inceput de septembrie, acasa va sta doar 7 saptamani, 2 din ele merge la ai mei. 

 

In rest e ok...sambata a fost la aniversarea lui Exo, 10 ani au implinit...doar 5 din 8 membri au participat (Chaneyeol nu a putut, e inca in armata).

 

Are acum parul in 2 culori : jumate roz, jumate lila  [ph34r] ii sta bine...dar a slabit, are picioarele subtiri  [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Cam pustiu pe aici. Nici eu nu am mai putut intra. Am avut mult de munca la job, colege de birou care au fost bolnave, acum sper sa ne mai revenim.

 

Intre timp, mama a facut 2 ture si jumatate la chimio, se simte bine a facut un CT care a iesit bine zice doamna doctor. Mai trebuie sa faca si un RMN. 

 

In rest, copiii abia asteapta vacanta, facem pregatiri pentru banchet, sambata Mihai are concurs la tenis de masa (primul in afara orasului). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

 

Laura, sanatate multa mamei tale! Ma bucur ca e bine. Imbratisari! 

 

 

Noi am fost in weekend la tata, nu mai fuseseram de ceva timp toti 4. A fost atat de linistit si de bine si de "acasa". Sambata dimineata am fost cu tata la biserica si am facut pomenire pt mama. Au inflorit zambile si narcise pe mormantul mamei. Tata are foarte multa treaba cu rasadurile pe care le pregateste pt solarii si gradina , a facut straturi multe cu de toate. 

 

Copiii mai au azi-maine ceva scoala, apoi de vineri sunt deja liberi. Saptamana viitoare plecam si noi cateva zile, apoi de Paste vom fi acasa. 

 

Mihaela, felicitari Silviei pt job! Mi-ar placea sa aiba si ai mei asa oprtunitati, cred ca le-ar prinde tare bine sa inteleaga cum e viata reala, ce inseamna sa ai un job, responsabilitati, inainte de a decide ce faci cu viitorul tau, pe ce drum o iei. Ii vad tare ametiti si cu niste asteptari nerealiste. Habar nu au ce vor de la viata lor. Ma bucur insa ca mai au un pic de timp sa "copilareasca"

Imi pare rau ca ai dureri si sper sa le dai de cap cat mai repede! 

 

Silvia, sanatate multa! sper ca ai primit doar vesti bune de la RMN. 

 

Ella, vacanta placuta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

unde v-ati ascuns? ce-i cu linistea asta pe ghetar?

 

Ella, ma bucur ca ne-ai dat vesti despre Marcia. ai fata mare si independenta. Bravo!

 

LauraNico, sanatate mamei si succes lui Mihai! [flo2]

 

Laura, vacanta frumoasa sa aveti!

 

La RMN a fost cu surprize. am aflat ca am si probleme de care nu stiam si unele mai vechi. mai am injectii pana maine, apoi de maine incep recuparere ptr hernie dar chirurgul zice ca tot operatia e solutia. o sa vad, nu m-am hotarat. la gineco am semirezolvat. mai am si un drum la neurolog si endocrinolog. 

partea buna e ca nu m-a mai durut asa rau noaptea si am dormit, oarecum.

 

C e bine, cu scolita si antrenamente. nimic nou.

astazi am inscris-o pe mica la scoala. nu-mi vine sa cred ca trecem intr-o alta etapa. am inscris-o la scoala de care apartinem asa ca nu am emotii. 

astazi incepe chitara. m-a innebunit de cap ca vrea la chitara si am gasit in sfarsit o doamna care face cu pitici, are chitara mica etc.

 

saptamana viitoare mi-am luat concediu. nu-mi vine sa cred ca o sa am 12 zile libere. am 47 de zile neluate si niciodata nu se poate...din diverse motive. nu cred ca plecam in vacanta, cu toate ca asa am fi vrut. poate ceva in ultimul moment. oricum o sa ajung la Constanta. C vrea la decathlon, eu vreau pantofi, avem de luat cadouri si alte prostioare de Paste si nu numai.

 

sanatate tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Eu pe ultima suta de metri...alerg, alerg si iar alerg 

 

La mine e nebunie mare, parca stiu toti ca plec in vacanta  [batcap] am ametit zilele astea [zirea] am o colega care imi tine locul, dar nu vreau sa o las sa faca prea multe, pt ca le are si pe-ale ei si nu sunt putine...de-aia l-am trimis si pe al meu sef in vacanta, el pleaca maine si revine pe 26 la job   el oricum lucreaza si cand e in vacanta....eu pot lucra si din vacanta, atat pe telefon, cat si pe tableta...numai ca e diferenta de fus orar...internet am (mi-am cumparat pt Columbia...si oricum avem la hoteluri).

 

Multumesc pt gandurile bune  [flo2]  [flo2]  [flo2]  

 

LauraNico, ma bucur pt mama ta..multa sanatate.

 

Silvi, multa sanatate si tie   

 

Laura  vacanta faina si voua. 

 

Vineri la 7 decolam  la 5 plecam la aeroprt, am comandat taxi (trezirea la 4  [zirea]). 

 

Weekend fain, Paste fericit celor care serbeaza Pastele duminica si sa ne reauzim cu bine  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu din coltul meu inghetat. Azi s-a mai dezmortit, dar desi soarele isi face treaba, frigul nu se da dus. Am pus semintele de gazon si acum avem treaba sa udam de 3 ori pe zi. E o "placere" de nedescris sa stai cu furtunul in mana pe frigul asta  [zirea] .

Saptamana asta i-a inghesuite pe copii la scoala cu o gramada de tested, de n-au timp sa respire. Nu inteleg ce-au pazit profii astia Pana acum.

Si noi trebuie sa mai completam cu ceva adidasi, dar nu ma multumeste deloc Decathlonul cu ce are sezonul asta. Am zis sa incercam si la Sportissimo, sa vedem ce au. Dar pt. asta trebuie sa mergem la Sf. Gh, ca in Bv nu au magazin. Daca nu rezolv nici la ei, rezolv la Sportsdirect cand ajungem la Budapesta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 
 

Azi am avut timp la medic, mi-a prelungit medicalul de 50% pana in 15 mai, apoi urc la 75% ca timp de munca pana in 15 Iunie. 
La noi e dezastru la job, probabil vom Închide recoltarea. Nu ne ajuta cu nimic, dar măcar scapă 2 persoane de stres. Eu deocamdată nu știu cum voi putea lucra 100%, mai am 2 luni ca sa aflu…

 

Ella, concediu plăcut! 
 

Silvia, ma bucur ca ești mai bine. 
 

Lauranico, ma bucur ca mama ta e mai bine. 
 

Laura25, sa aveți concediu plăcut! 
 

Roli, sa va crească iarba! 
 

Nu prea am multe de spus, n-am noutăți. Mi-e bine așa in ritmul asta de 50%, mai am timp de multe altele ce înainte uitasem ca exista. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...