Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


Recommended Posts

heloo!

 

Mihaela, nu te gandi asa departe. ia partea buna, acum esti in 50%. [flo2]

 

Roli, cred ca fiecare vrea ce nu are...noi avem sportisimo in oras dar nu prea ii place fetei. prefera decathlon si de asta nu avem

 

eu ma pregatesc de Florii. imi sarbatoresc sotul si fata mare la tara cu toata familia. soacra mea face pregatirile, eu iau doar ceva dulciuri, bauturi...

daca nu mai intru Paste fericit celor care sarbatoresc acum si La multi ani de Florii, celor cu nume de floare (Fleur [flo2] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 626
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bunna dimi,

 

Am absentat scutit. 

Am  avut destule probleme pe cap.

Intre timp a venit si cumnatul din USA cu treburi, chestii, acte si il ajutam, mergem  de colo-colo.

 

Saptamana viitoare vineri plecam in concediu vreo 10 zile. Cumnatul  ramane acasa cu fii-mea.

 

Am terminat  fizioterapia. Nu mai mi se umfla glezna cand merg si nu ma mai doare decat foarte putin.

 

Ma enerveaza vremea, e frig.  Am  dat din  nou drumul la caldura.

De  razboi nu mai zic nimic. Tot mi  se pare ireal si de neconcceput.

 

Vine weekendul si e anuntata ploaie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, Ella, Viviana, sa aveti vacante/concedii placute si relaxante!

 

Si noi avem patru zile libere incepand de maine. As fi vrut sa mergem 2 zile la Ottawa, dar ploua si va ploua, asa ca amanam. Vom merge in jur de 20 mai, de festivalul lalelelor, atunci va fi frumos chiar daca ar ploua.

 

Si eu cu cautatul pe la doctori, voi face un scan, apoi am programare preoperatorie pentru operatia de vezica biliara. Care nu stiu cand va fi, daca nu pana la sfarsitul lui iunie atunci in toamna.

 

Ma intorc la lucru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 
 

Si noi avem 4 zile libere. Cred ca e prima data când sunt liberă toate 4 zilele de 11 ani încoace, de când lucrez. 
Avem in plan un grill mâine. Suntem doar noi “bătrânii”. Silvia e plecată la Stockholm la prietenul ei. Dar azi merge in Uppsala sa se întâlnească cu Diana, sta peste zi cu ea și cu prietenul Dianei. Îmi place așa mult când au planuri împreuna  [il] . 
 

Sambata și duminica vrem sa mergem in drumeții și la vreun restaurant vestit care au deschis acum Pt sezon, dar mai ales de Paști. Va fi vreme frumoasa, așa ca avem noroc.
 

Sper cu ocazia asta sa mai uit de durerile de umăr. Am primit rezultatul la analizele de reumatism, sunt negative, deci sunt sănătoasă. Cu dureri. 
Am întrebat de lyme, dar medicul nu crede ca ar fi așa ceva. Se manifesta cu dureri in extremități, Pt ca merge pe baza nervoasa, ceea ce eu nu am/avut. Plus se ia analiza din lichidul cerebrospinal, dar asta știam. La noi vin astfel de analize. 
 

In fine, am sa întâlnesc săptămâna viitoare fizioterapeuta și cred ca voi suna la ortoped sa primesc o injecție cu cortizon. 
 

Zile frumoase! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Crinei si sotului, Silvi!

La multi ani, Fleur!

 

Copiii au intrat in vacanta! Vremea inca e buna azi si maine. De duminica vine iarna, avem anuntate ninsori la noi. 

Tot trebaluim prin casa si pe langa. Am terminat mansarda in proportie de 95 %. Mi-a facut si mobila si a montat-o acum 2 zile. De acum pot sa desfac si cutiile din zona asta a casei. A mai ramas un spatiu de depozitare, in mansarda, unde trebuie sa mai punem parchet. Nu mai e mult, dar am destul troace de depozitat acolo si inca nu le pot baga.

Am facut smotru la birou, acum ca am eliberat de ultimele cutii. 

Sunt cam epuizata si o s-o las mai moale. Pregatirile de Pasti le fac mai usurel. Vopsesc oua, fac pasca si friptura. Cozonacii si drobul il cumpar. Am sursa cu produse sanatoase si gustoase.

Pastele il facem acasa. Se prefigureaza un Paste friguros. Apoi, plecam in vacanta 5 zile. Vom sta in Bratislava si mergem sa vizitam Viena si Brno.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani de Florii Crinei si lui Florin ai lui Silvi! Sa fiti sanatosi si baftosi cu totii si sa petreceti frumos!

 

Noi pe langa casa, am avut ieri vant foarte puternic si peste noapte ploaie torentiala. Azi e soare si frig.

Am reusit sa aspiram in interiorul masinii, am priza de curent exterioara la casa si am putut folosi aspiratorul normal, nu mai e nevoie sa mergem la benzinarie pentru aspirator. Acum ar trebui spalata in interior, avem spalatorie foarte aproape, dar trebuie mai intai sa schimb pneurile, ca le am pe cele de vara in portbagaj.

Poate reusesc sa spal geamurile in casa, in weekendul asta lung.

Trebuie sa-mi fac si declaratiile de impozit, sunt 2, un pentru Quebec si una pentru Canada. Si trebuie sa completez si evaluarea stagiarei mele care marti termina stagiul.

Multe de facut deci, bineinteles nu am nici un chef si trenez.

 

De Paste nu avem deocamdata niciun plan, probabil ne vom intalni o zi cu prietenii nostri sa ciocnim oua si vreau sa merg in premiera la Inviere cu copilul, la 12 noaptea. Biserica romaneasca este la doi pasi de noi, mergem pe jos.

Stau si ma gandesc ca oriunde am locuit aici, cu exceptia primului apartament, am avut mereu o biserica romaneasca sau ortodoxa la doi pasi (fara sa fi cautat asta anume cand ne-am mutat). Vorbesc de o metropola in care sunt 3-4 biserici romanesti.... o fi un semn.

 

Va doresc o Duminica de Florii insorita si binecuvantata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...