Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


Recommended Posts

E inca Paste si azi, asa ca va spun Hristos a inviat! Sper ca ati petrecut frumos.

 

Noi am avut sambata musafiri, am fost impreuna la Inviere la biserica de langa noi, la miezul noptii. Am fost un pic dezamagiti, ca preotii nu aveau microfoane iar slujba a fost foarte scurta, nu s-a inconjurat biserica, in spate e un cimitir inchis cu gard si nu se poate trece. Nu s-a cantat. Cand am intrebat de ce, mi s-a spus ca nu au permisiunea de la primarie sa "dea sonorul tare" si ca linistea locuitorilor din zona trebuie respectata. 

In fine.

 

Duminica am fost in vizita la nasii lui Eric si a fost frumos, nu ne vazusem demult.

 

Azi la munca. Sunt inca obosita si am niste neplaceri de sanatate la care incerc sa nu ma gandesc prea mult, dar imi iau din energie. Voi avea o consultatie telefonica miercuri la medic si sper sa ma lamuresc daca e un efect de la medicamente sau nu.

 

In rest, la noi de Paste a fost frig, acum s-a incalzit dar, bineinteles, e spre ploaie. In plimbarea zilnica din pauza de pranz am vazut prima oara viorele, mov si albe, si lalele si narcise.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 626
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hristos a inviat!

Noi am petrecut acasa, cu bunicii. Desi, socru-meu e catolic, el sarbatoreste doar de ortodox, cu noi. El era singurul catolic si in familia lui, asa ca n-a sarbatorit catolicul de cand s-a insurat. Am fost la biserica de inviere, iar duminica, ne-am plimbat prin imprejurimi.

Ieri, bunicii au plecat si noi am vizitat nasii veniti din Germania, care tocmai gatasera un covid, care le-a stricat vacanta.

Azi am plecat noi in vacanta. Deseara ne cazam la Szeged, iar maine ajungem la Bratislava. Sambata ne intoarcem acasa si de luni incepe scoala in Forta, cu teze de luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Noi suntem bine, Silvia cu școala, mai au o luna jumate in care au multe teste și teste naționale (ca și bacalaureatul). In plus muncește când e solicitată, trebuie sa între și acolo in ritm. 
 

In sfârșit am pus pe hârtie concediul și m-am uitat cam ce am face, unde ne-am caza. Stam o săptămâna in Ro și apoi mergem in țările baltice. Din păcate nu apucam sa vedem decât Lituania și Letonia. Voiam și Estonia și Finlanda dacă tot eram in zona dar va fi alta data. Vom face tot drumul cu mașina, vom merge cu vapoare, am văzut ca in Riga au hoteluri faine cu Spa, urmează zilele viitoare sa fac rezervările. Încă nu mi-e aprobat concediul dar se pare ca va fi Ok pana la urma. Anul asta mai am 50 de zile de concediu! 35 de anul asta și 17 restante din anii trecuți. 2 le-am luat cândva in Ianuarie. Am in plan sa merg in toamna sa îmi văd și mama, sora și nepoata. Încă fac planuri.
 

Genunchiul a trecut de tot, umărul e aproape trecut și el, încă ma doare dar in retragere, deja pot dormi noaptea bine. Încă lucrez 50% pana la mijloc de mai și apoi o luna voi lucra 75%. 

Laura, ma bucur ca v-a fost bine la Roma! 
 

Roli, drum bun și concediu frumos! 
 

Lauranico, sa fie o săptămâna ușoară. 
 

Fleur, sănătate multă. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela  ce ma bucur ca faci planuri de vacata! Stiu cat de mult spuneai ca ti-au lipsit in perioada restrictiilor. Sa iti iasa toate planurile si sa ai vacante de vis!!  Mult  mult succes Silviei! Uau! Cateva saptamani si termina si ea si isi ia zborul. 

 

Multumesc! La Roma a fost super! Mi-a placut enorm, am mers zeci de km pe jos, am vazut multe, dar nu am apucat  sa ajungem nici la jumatate din ce as fi vrut. Mai vreau !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, Silvia deja și-a cam luat zborul :)). Locuiește mai mult la prietenul ei, mai ales când are mașina :)). O mai vedem pe acasa câteodată :)). 
 

Da, mi-a lipsit mult sa călătoresc, mi-am făcut puțin cheful in Martie cu Oslo, a fost tare tare bine! Abia aștept sa vina luna Iulie, sa plecam iar :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca fetele tale sunt foarte independente, Mihaela :) . Ma gandeam ca atata timp cat e inca la liceu, tot mai "legata de glie". 

Rares a plecat ieri la Bucuresti cu un prieten, pentru prima data singur (fara un adult de fapt)  cu trenul. Am avut inima in gat si mii de ganduri pana cand mi-a trimis mesaj ca au ajuns la destinatie. Sper sa invat si eu cat mai repede sa ii las sa se desprinda si sa am incredere ca se descurca si nu li se intampla nici o catastrofa  . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...