Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


Recommended Posts

Neața! Azi m-am trezit devreme, am avut întâlnire cu un alt psiholog. M-au “băgat” ăștia in Terapii peste Terapii. Plus am terapeutul meu de ani de zile. In fine.

 

Azi ma simt ceva mai bine. Parca încep sa ma recunosc. Ieri când i-am zis psihologului ca simt ca altcineva trăiește in corpul meu, a zâmbit și m-a întrebat “n-ai mai luat niciodată antidepresive?” Nu! Niciodată. “Va trece, durează vreo 10 zile, doua săptămâni.”

Exact cum zici tu Viviana. Dar parca a trecut un secol deja…azi e a 8-a zi doar.

 

Încă nu am chef de nimic. Nici putere. Nici răbdare.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 626
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

 

Nu am mai scris de ceva vreme, am fost foarte ocupa la munca. Abia acum m-am mai relaxat un pic si am intrat sa va salut.

 

Mama este bine, i-a venit si rezultatul histopatologic ... si ce i-a scos acum a fost plecat de la tumoara de la ficat. Trebuie sa ajunga la medicul oncolog pentru a stabili ce tratament va face in continuare, dar ma bucur ca este bine, optimista.

 

Mihaela, sanatate multa iti doresc!

 

Strumphi, sanatate multa si voua si mamei!

 

Cam atat de la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am decis sa merg la Zumba      vroiam de fapt de anul trecut, dar nu m-am urnit pana acum  duminica m-a intrebat cumnata daca nu vreau sa merg, ca sa mearga si ea...asa ca ieri am zis da si azi am facut abonamentul (de la 1 martie, e pe 1 an, dar platesc lunar)...e un centru de fitness langa noi, la 5 minute cu masina..au si alte cursuri, putem merge la care si cate vrem (yoga, pilates, work-out-uri si multe altele)...vom incepe insa cu Zumba, de 2-3 ori pe saptamana.

Mi-am comandat si o geanta pt sport si o bustiera (mai am 2, dar ca sa fie): leggins am si scurti si lungi.

De-abia astept sa incep.

Acasa insa voi continua cu work-out-urile, nu renunt la ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am ajuns la mexicani, la restaurantul indian nu aveau loc  a fost bine si acolo, aveau si ei restaurantul plin (am rezervat insa)...am mancat, am stat la taclale si am revenit acasa.

 

La noi scad cazurile, Omicron are 99.2%...maine decid cei din confederatie..aici daca esti contact si nu ai simptome, nu stai in carantina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Joi merg sa imi fac ochelari noi (am 5 perechi, cu rame diverse culori, dar vreau o rama noua  ); imi plateste asigurarea o suma pe an, asa ca profit (anul trecut nu mi-am facut)...poate imi fac si de soare cu dioptrii (am 2 perechi asa, dar ar mai merge inca una  ).  

 

In martie merg la oftalmolog, la control. E roman, din Transilvania  la el merge si fratelo cu familionul; a fost si Marco acum 2 saptamani si a venit super incantat : aparatura super, el ca persoana tot super...acum cativa ani a operat-o pe mama unei prietene (prietena sta aici, mama ei in tara), fara bani (ea mi-a spus ca aici pot face 3 operatii pe an gratis)...sotia si fata lui lucreaza tot acolo. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi se pare si mie rezonabil. Daca ai fost contact si nu ai simptome, aia e, viata normala (si stai cu masca, ai putin mai multa grija). Dar sa fii contact si sa nu ai simptome si ca om sanatos sa stai zile la rand in casa, mi se pare cu totul deplasat. As pute intelege doar contact = cei din familie cu care stai zi de zi in casa, fara masca. Dar atat. Nu colegi de birou, nu colegi de scoala, nu oameni care au stat alaturi unii langa altii la o sedinta etc. Acolo purtam masca de fiecare data (eu cel putin asa fac), copiii poarta masca cate 6-7 ore pe zi... e o bariera mecanica, de ce sa fii contact daca s-a purtat masca?!

aici daca esti contact si nu ai simptome, nu stai in carantina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...