Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


Recommended Posts

Dada, are încă nevoie de bani :). Eu sunt “călită” de la Diana. Dar nu pot spune ca e mai ușor a doua oară…

La vara va fi cât de cât acasa, prietenul ei va lucra in Stockholm, însă ea vrea sa meargă cât de des va putea la el. S-a înscris la 12 facultăți :))) doar ca sa vadă unde intra. Nu va începe acum facultatea, vrea sa lucreze un an, poate doi, pana termina prietenul ei și sa se mute de pe insula. Ea vrea sa studieze in Stockholm sau Uppsala. Sau Lund. Încă nu s-a hotarat. E îndrăgostită de Stockholm și dacă se hotărăște Pt o facultate care e acolo, cred ca va studia in capitala. 
 

Te înțeleg cu Rareș. Prima data e cel mai greu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 626
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

nu am mai intrat si nu am apucat sa va multumesc pentru urarile de Florii! va multumesc acum cu mare drag! [flo2]

 

am citit de fiecare cum si pe unde a petrecut. ma bucur sa aud ca sunteti bine!

noi nu am facut ceva special. din pacate nu am plecat nicaieri pentru ca a trebuit sa fac proceduri si recuperare. inca mai am si saptamana viitoare de facut.

si-a luat dl sot o zi si am fost la Constanta la cumparaturi. 

nu am facut mai nimic, am fost la proceduri si m-am jucat cu fetele.

am spalat perdelele si draperiile dar nu le-am calcat - asta a fost singura``pregatire`` de Paste.

nu am gatit nimic. am vopsit 15 oua si atat.

am fost la tara si ne-am relaxat. am mers cu bicicleta, ne-am plimbat prin padure, ne-am jucat cu cainele. padurea e plina de lalele pestrite si de bujori, doar ca bujorii nu sunt inca infloriti.

am fost si la nasa noastra, in prima zi de Paste dar nu am stat prea mult ca ne astepta fratele meu la ai mei. nepotelul si-a serbat prima data onomastica.

 

ca o premiera, ca tot vorbiti de copii independenti, au stat si fetele mele singure acasa in fiecare zi cam 1 ora, o ora si ceva cat am mers la proceduri. nici una din bunice nu era disponibila si nici dna T. s-au descurcat bine, cred ca de acum pot sa le las cateva ore, daca intervine ceva.

 

astazi C face vaccinul antiHPV. ma intalnesc cu ea cand ies de la munca. trebuie sa faca si mica vaccinul de 6 ani dar tot nu au primit la cabinet.

 

Ella, te astept cu poze!

bafta copiilor la teze, la C nu le-au stabilit inca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

 

astazi C face vaccinul antiHPV. ma intalnesc cu ea cand ies de la munca. trebuie sa faca si mica vaccinul de 6 ani dar tot nu au primit la cabinet.

 

Bianca a zis ca a durut-o ( a enervat-o maxim si asistenta care a incercat sa bage serul usor, s-a tot oprit si mai mult a chinuit-o, zice ea) .

 

 

Sanatate multa si succes cu procedurile, sa aiba rezultate maxime! Pare a fi tare frumos la tine la tara.     La multi ani nepotelului! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Laura, mulțumesc! e foarte frumos la mine într-adevăr. Chiar dacă toată lumea crede că la noi e doar apă, deltă/baltă satul meu e așezat între dealuri, e înconjurat de păduri și pare că ești în zonă de munte. 

C nu a avut nimic după vaccin și nici atunci când i l-a făcut. urmează acum rapelul.

s-a obisnuit Bianca cu aparatul sau tot o mai chinuie? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

s-a obisnuit Bianca cu aparatul sau tot o mai chinuie? 

Da, s-a obisnuit in cateva zile. E ok, nu o mai deranjeaza. Pe 6 merge din nou sa ii umble la sarme si sa vedem cand ii scoate 2 dinti (altfel nu are cum sa ii alinieze, nu are nici o sansa sa ii indrepte pe cei din fata fara extractia altora mai din lateral) .

Ma bucur ca a fost bine pt Crina la vaccin. O fi asistenta med nostru de familie mai nepriceputa (niciodata nu mi-a inspirat incredere, pare tare aeriana si lipsita de skiluri profesionale) .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of Laura, imi pare rau ca trebuie sa ii scoata dinti pentru a face loc. la C nu a fost cazul dar ea a purtat disjunctor un an si jumatate si inca un alt tip de aparat, am uitat cum se numeste. astea doua purtate anterior aparatului fix, cu bracketi  pe care il are acum au impins toata dantura spre inapoi si au creat spatii. 

acum doar ii aliniaza frumos. la C ambii canini erau crescuti deasupra celorlalti dinti si totusi s-a creat spatiu sa ii coboare. după doar doua luni unul e deja pe pozitie iar al doilea e pe drum.

important e ca la final sa fie frumosi si sanatosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour,

 

La noi nimic nou, voiam doar sa ma "laud" ca si al meu baiat a facut acum in aprilie vaccinul HPV, la noi si baietii fac si ma bucur. In Ro fac si baietii? Este un vaccin dureros, mi-a spus, singurul pana acum la care l-a durut si s-a si umflat un pic bratul. A trecut in doua zile.

Si tot la capitolul lauda, de la 9 ani il las acasa singur fara nici o problema, si 2-3 ore (ma rog, nu intentionat asa de mult, doar daca sunt blocata in trafic sau dureaza mai mult de ex. la medic sau la coafor). Sta pe tableta...dar ii dau si chestii prin casa de facut, sau are lectii, etc. I-am spus sa nu dea drumul la usa nimanui, nici macar vecinilor. Sunt foarte multumita de treaba asta, ca nu mai trebuie sa-l tarai peste tot cu mine. Am baiat mare!

Eu tot pe la 9 ani am inceput sa vin singura de la scoala si sa stau singura, dar vai, ce mai plangeam la inceput. Imi era tare urat singura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si de la mine!

Ne-am intors sambata seara din vacanta. A fost frumos. Am avut vreme buna si am vazut locuri frumoase si interesante. Am alergat destul de mult si am vizitat muzee, castele si 4 orase. Plecam dimineata la 8 si ne intorceam noaptea la 11. Dar noua ne place genul asta de vacante pline. Pe 23 mai plecam din nou, de data asta, la Budapesta, la un concert rock, doar pentru 2 zile.

Copiii sunt cu teze si teste din plin. Pana pe 23 le termina. 

Fleur, felicitari baiatului mare! Si eu sunt de principiul ca trebuie invatati sa se descurce singuri, sa capete incredere in ei. Eu i-am lasat singuri acasa si i-am invatat sa mearga cu transportul in comun cand Marc avea 9 si Andrei 7.

Velvet, Adevarat a inviat!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...