Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


Recommended Posts

Neatza! E cald, soare si bine! Pentru prima ora pe anul asta stam in tinuta de vara, pantaloni scurti si tricou. Ieri am gradinarit toata ziua. Ieri copiii au iesit in oras si s-au dus sa doarma la buni, iar eu si Radu am savurat un vin bun pe terasa pana la miezul noptii, tot in tinuta de vara.

Imi place vara mult de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 626
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata buna! Ma bucur, roli, ca in sfatsit e cald si la voi. Si eu ieri am muncit in gradina , am plantat rasadurile de rosii, castraveti, mi-am pus telina, busuioc, cimbru, rozmarin, menta. Mai am ardei iuti de pus, dar i-am lasat pe luni seara. Am facut un gratar mic pe la 15 si am mancat pe terasa. Tare placut a fost si la noi! Copiii trag tare si zilele astea cu lucrat si invatat, saptamana viitoare scapa de teze si ei, apoi deschidem sezonul gratarelor si ceaunurilor facute cu prietenii. 

Ne-am rezervat 2 nopti sa mergem pe Rarau spre sfarsitul lunii. Incepe sa miroase tot mai tare a vara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și noi am făcut grill ieri și am mâncat pe terasa, deși erau doar 17 grade, înnorat. Azi e soare și arde…mie deja mi-e prea cald. 
 

Am “muncit” azi câteva ore sa găsesc cea mai buna soluție sa merg in Florida. In sfârșit m-am hotarat sa merg, singura. Va fi prima data când voi calatori așa departe, doar eu cu mine :). Dar musai deja sa îmi văd mama, se vor face 3 ani jumate de când nu ne-am văzut. Și timpul trece in defavoarea noastră…Cu sora mea nu m-am văzut de 5 ani. Și e timpul sa îmi cunosc și nepoțica. Voiam sa merg de ziua ei, când va împlini trei ani, dar nu este zbor direct din Stockholm spre Miami decât din Noiembrie. Va trebui sa dorm o noapte in Stockholm Pt ca nu am cu ce ajunge in aceeași zi in care pleacă avionul spre Miami. Acum doar sa îmi aprobe concediu, îmi voi face luni cerere. 
 

Azi sunt singura, al meu e de garda. Silvia e cu prietenul ei, merg undeva sa ia prânzul, s-au deschis deja toate restaurantele turistice și e tare frumos. Am de gând leneveala și o plimbare mai lunga cu Winston. De luni încep sa lucrez 75% și va fi mai greu, ma obișnuisem cu 50%, era așa de bine…aveam timp și de mine, de casa…

 

Duminica frumoasa! 
 

Strumphi, ai făcut ceva din rubarba? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, pe aici daca ai 1 kg de bete, se fierb cubulete cu zahar si la sfarsit se pune o lingura de faina de cartof. Se face ca o pasta acrisoara cu ceva textura de la fibre. Se serveste in castroane cu frisca.

 

Uite aici o reteta clasica

 

E un desert extrem de simplu. Asa ca traditional se cultiva si se consuma cantitati mari. 

 

Mihaela, ce fain ca iti vei cunoaste in curand nepotica. Ah, am votat laEurovision cu Suedia. Buna melodie.

 

Roli, in sfarsit la casuta voastra. Tare bine v-ati descurcat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am avut un weekend plin : sambata la fitness 3 ore, dupa somn 2 ore, dupa o plimbare la mexicani si pe seara la un restaurant portughez (cu tatal prietenei unuia din gemeni). La miezul noptii am adormit. Ieri la prieteni la gratar - povesti, planuri de vacanta. 

 

Azi merg la oftalmolog, la control. Ultima oara am fost acum 3 ani. E roman de origine (din Transilvania, vorbeste si germana). 

Maine merg la job dimineata, pe seara la manichiura si pedichiura. Miercuri am programare la curatat dinti. Ma pregatesc pt Romania 

Joi fac check-in-ul, duc bagajul la aeroport. Vineri zbor   de-abia astept sa-i revad pe ai mei, pinguini dragi si fostii colegi de liceu (30 de ani au trecut de cand l-am terminat  [ph34r]).

 

Saptamana faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...