Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Razboi in Europa


Recommended Posts

Am citit ca mercenarii Wagner au preluat conducerea armatei rusești și se îndreaptă spre Moscova sa îl aresteze pe Puțin. Oare e adevărat? 
 

 

Revin,  nu e adevărat, dar treaba se impute, căci mercenarii s-au răzvrătit și  vor sa întoarcă armele împotriva rușilor, care au aruncat cu rachete in ei pe teritoriul Ucrainei. Sa speram ca asta e începutul sfirsitului războiului.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma gindeam dacă n-ar fi fost bine sa se fi pus o recompensa pe capul lui Puțin, de vreun miliard de dolari, pentru cine îl da pe mina UN, viu sau mort? Oligarhii ruși din străinătate n-ar fi avut probleme sa vina cu banii ăștia. Oare nu s-ar fi terminat deja războiul? Ca sa fim serioși, cine ar rezista la așa o suma? Sigur s-ar fi găsit cineva din anturajul lui sa îl trădeze. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o lupta pentru putere intre clanuri mafiote. Prigojin a incercat sa se faca indispensabil pe frontul din Ucraina si sa iasa in fata si mediatic intr-o lupta pt putere impotriva generalilor ce conduc armata rusa. Acestia au incercat sa il sape ( au cerut mercenarilor wagner sa semneze contracte cu armata)  si sa il intoarca pe Putin impotriva lui . Dar mai sunt si altii care vor puterea la Moscova.

 Eu nu cred ca Prigojin se duce de capul lui la Moscova pe tanc. Cred ca are promisiuni de acolo, de la oameni foarte influenti, ca il vor sprijini. Ca va fi razboi civil sau FSB il va elimina le Prigojin rapid, vom vedea. Deocamdata mercenarii afirma ca armata din punctele de control instalate pe.drum  nu le-a opus rezistenta. 

Toti monstrii ce au fost dictatori la Moscova au sfarsit tradati, sapati, inlaturati de alti monstri ce doreau puterea.  S-ar putea ca a venit randul lui Putin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...