Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Razboi in Europa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Michelle, ti-am mutat ultima postare in subiect separat. https://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/158019-tate-si-alte-discutii/ Chiar nu te las sa duci in derizoriu subiectul asta. Se intampla o gramada de lucruri extrem de importante pe front, in Ucraina, in Europa. Sa bagatelizezi in halul asta subiectul e o jignire la adresa milioanelor de oameni care sufera. Daca vrei sa discutam despre trafic de persoane , prizonieri, tortura, lipsire de libertate, in context, uite, putem incepe pe marginea acestui articol : https://apnews.com/article/ukraine-russia-prisons-civilians-torture-detainees-88b4abf2efbf383272eed9378be13c72

Nici o problema daca ca ai considerat tu de cuviință si 

mutat subiectul, deși traficul de sex, lipsirea de libertate, cenzura, fake news, problemele sociale din America, corupția fam B ,  TOATE au legatura cu razboiul asta si sunt considerate la fel de importante.  
cand problemele sociale din America sunt date la o parte si focusul e numai in război si ce mai cere Z astăzi, pe taxpayers ii afectează.
la fel coruptia si relațiile cu țările in cauza a fam B. 
Desigur pe cei din alte tari nu e semnificativ atita timp cat armele si baniii curg…

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia îți raspun ca m-ai întrebat , desi topicul e f trist si nu prea vrea sa-l dezbat. Legea asta e la nivel de stat cum sunt multe alte legi si nu are legatura cu religia . 

Sunt legale in fiecare stat cu 2-3 excepții, unde e limita parca 6 sapt … in California se pot face pana la 6 luni, Oregon parca e chiar fără limita !!!! Poate sa fie numit cum o fi, fetus , alien…e un suflet care ar putea sa trăiască la 6 luni, dar e pur si simplu măcelărit .

Eu cred ca dimpotrivă,  când se exagerează si se vine cu propuneri extreme , lumea indiferent de credința/ necredință pune stop. 

 

Ai văzut Sound of Freedom ? 

 

Nu ca nu l-am găsit gratis. Văd însă un documentar despre secretele familiei Duggar. Sa vezi ce fac fanaticii religioși in numele religiei. Ti-l recomand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu ca nu l-am găsit gratis. Văd însă un documentar despre secretele familiei Duggar. Sa vezi ce fac fanaticii religioși in numele religiei. Ti-l recomand.
stiu de ei de vreo 10 ani… nu, multumesc… nu ma interesează .

nu reprezintă majoritatea creștinilor obișnuiți. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ați văzut ca yevgheni seful mercenarilor e dispărut, nimeni nu știe unde e, se crede ca a fost omorit după întâlnirea cu Putin.

Prigojin e bine merci, au tot apărut zilele astea imagini, dacă nu și un interviu, un video, cu el în chiloți într-un cort, cică pe teritoriul Rusiei.

Am impresia că acest personaj și toată rebeliunea lui sunt o diversiune. Nu mi se pare că influențează în vreun fel situația de pe front. Unde contraofensiva ucraineană înaintează foarte lent. Să vedem dacă noile arme primite produc un progres notabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta e știre de o zi
 

Russia’s top mercenary Yevgeny Prigozhin has probably been murdered after leading a failed rebellion against the Kremlin regime, a former senior US military leader has suggested

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/putin-wagner-boss-yevgeny-prigozhin-assassination-b2375111.html

 

 

Wagner boss Yevgeny Prigozhin ‘dead or in prison’ after Putin meeting, former US commander claims
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și poza cu el în cort e de zilele astea, am văzut-o pe FB de mai multe ori din mai multe surse de știri. Naiba știe ce-o fi cu el în realitate. Eu nu cred că a fost realmente o amenințare la adresa lui Putin, nici măcar a generalilor, cred că a fost un bluff orchestrat tot de Kremlin.

Adevărații oponenți, dacă există, sunt în umbră și sunt cu siguranță din interiorul Kremlinului, când se vor manifesta nu se știe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

361942691_830594298426440_90236820214325

 

'russkiy mir' - lumea rusa. 

 

Biserica ortodoxa veche de 200 de ani, monument UNESCO, bombardata de armata "ortodoxa" rusa. Odessa e supusa de cateva zile unui tir de rachete si drone care lovesc doar tinte civile si centrul vechi. Propagandistii rusi se intreaba in direct la tv ce sa mai distruga, ce cladiri ar trebui lovite....  

 

O natie de teroristi! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...