Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Razboi in Europa


Recommended Posts

Mentionezi venirea “ilegală” in 48, dar treci cu vederea peste istoria de mii de ani in care au tot fost cotropiți si izgoniti din țara lor.

Crezi ca arabii când i-au cucerit le-a dat apa si mancare ? Sau nemții cand i a gazat cu mic, cu mare… oribil … nu am cuvinte 

Țara lor? Ce țara e aia? Arabii au fost acolo de sute de ani. Israelienii n-au avut “țara”.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Asta e razboiul, cu suferința de ambele părți…ce conteaza ce simt eu?  

 

De ce palestinienii au acceptat o grupare terorista între ei si care sa isi facă sedii prin spitale si scoli? ce credeau ca fac acolo, data entry ? 

 

Sa nu imi spui ca daca intr-o noapte Londra ar fi cotropită, lumea omoriti in case, prizonieri luați si ar ploua cu bombe peste oraș, Anglia nu ar retalia.

Atita timp cat  Hmas ul a început razboiul, știau ce repercursiuni vor fi si nu le-a pasat de vieți omenești, ei sunt vinovați de tot ce se întîmplă. 

A început lumea sa fie de partea teroriștilor… asta da e culmea ! 

 

ps . încă nu se stie clar cine ar fi bombardat spitalul 

 

Adică cum au acceptat-o? Tu crezi ca acolo e democratie? Și pentru asta trebuie omorita toată populația? Asta e retaliere la tine? Sa spulbere toată populația civilă de pe suprafața pământului? Adică sint toți teroriști? Faptul ca unora le pasa si de populația nevinovata a Palestinei înseamnă ca țin cu teroriștii?  Puneți mina si citiți la cita discriminare si nedreptate a fost supusa aceasta populație de către statul I$rael și imaginati-va cum ar fi sa va fi născut acolo. Pacat, evreii n-au învățat din ce li s-a intimplat in al doilea război mondial.

Te aștepți ca doua state super religioase cum sint Palestina și i$rael sa trăiască in armonie, pace și înțelegere, cu frica de Dumnezeu/Alah. A ucide e un mare păcat, nu? Ipocriți pină in pânzele albe, mi se face greață instant. Niște farisei de pe urma cărora suferă atitea persoane nevinovate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Suedezii au fost anuntati sa se pregateasca de razboi. Stiu astia ceva ce noi nu stim?

 

Despre ce razboi o fi vorba?

 

https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-67935464

A warning to Swedes from two top defence officials to prepare for war has prompted concern and accusations of alarmism.

Civil Defence Minister Carl-Oskar Bohlin told a defence conference "there could be war in Sweden".

His message was then backed up by military commander-in-chief Gen Micael Byden, who said all Swedes should prepare mentally for the possibility.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E liniste aici, guvernul britanic se pregateste de atatc la Marea Rosie...

 

Eu nu sunt surprinsa pentru ca a fost un articol cu cateva luni in urma in care un general din armata britanica a spus ca trupele trebuie sa fie pregatite de lupta pentru ca razboiulintra intr-o noua era.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Statele Unite și Marea Britanie au lansat atacuri aeriene și maritime împotriva țintelor militare Houthi din Yemen, ca răspuns la loviturile mișcării asupra navelor din Marea Roșie, transmite Reuters, subliniind că aceste atacuri reprezintă o dramatică extindere a războiului dintre Israel și Hamas din Fâșia Gaza.

 

https://www.hotnews.ro/stiri-international-26817584-pericol-escaladare-orientul-mijlociu-sua-marea-britanie-desfasurat-val-lovituri-contra-tintelor-houthi-din-yemen-rusia-cerut-reuniune-urgenta-consiliului-securitate.htm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...