Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

 

Franța in ce ape se scalda? E si asta neutra? 

 

 

 

Oh, nu!

 

Macron e cel mai indignat si cel mai vocal. Jos palaria! Trimite soldati in Romania. 

Daca era dupa el trimitea soldati si arme si  in Ucraina.

Oh, l-am ascultat in direct. Bors era facut!

 

La inceput, in ianuarie cand isi incepuse cretinul schemele, Macron  a fost singurul care l-a sunat p eIohannissi i-a spus ca trimite soldati extra-nato daca e nevoie si ne putem baza oricand pe Franta.

 

"Acesta a precizat că Rusia se poate aștepta la sancțiuni dure care îi vor afecta forțele armate, economia și sectorul energetic.

 
 

„Aceste evenimente marchează un moment de cotitură în istoria Europei”, a declarat Macron într-un mesaj televizat adresat poporului francez în timp ce stătea în fața steagurilor Franței, Uniunii Europene și Ucrainei.

„Vom răspunde acestui act de război fără slăbiciune, cu sânge rece, hotărâre și unitate”, a adăugat el.

Ministrul francez de externe Jean-Yves Le Drian anunțase mai devreme în cursul zilei că Franța își va spori sprijinul acordat Ucrainei „în toate formele sale”, fără a menționa explicit însă dacă acestea includ și ajutor militar suplimentar.

 

Macron: Franța va răspunde fără slăbiciune la actul de război al Rusiei - HotNews.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cat timp insa Germaniei ii pasa doar de propria aprovizionare la cel mai mic pret posibil bineinteles ca inutil toti ceilalti cer sanctiuni. 

Lasind la o parte grija voastra despre probleme Germaniei privind aprovizionarea cu gaz, eu nu-mi doresc ca Germania sa intervina in conflictul Ukrainei cu Rusiei, asa cum nu mi-am dorit nici acum 8 ani ca Merkel sa intervina in Ukraina.

 

Indiferent de cum va proceda Germania, Europa o va arata cu degetul si-i va gasi bube mai mari sau mai mici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, da! Nu pot dormi politicienii nemti de grija bunicilor rusi! Fraaaate! Cum poti fi asa penibil si mincinos si sa nu iti crape obrazul de rusine?!?! 

 

Da, Letitia, golanul planetei  i-a intrebat si pe finlandezi si suedezi daca le e cald cu dintii in gura. Pentru ca marile interese economice se.joaca peste capetele amaratilor mici si Putin profita din plin de asta.

 

Zilele astea am inteles de ce l-au ales ucrainenii pe Zelensky presedinte. Si eu il credeam doar un populist de 2 lei. Se pare ca nu. Curajul , carisma cu care isi conduce tara mi se par extraordinare. E genul de om care poate mobiliza o natiune. Bravo lui! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos, dar nu trebuie sa intervina, trebuie doar sa fie ferma in aplicarea de sanctiuni adevarate rusilor. De bunicii ucraineni nu va e mila? Numai de rublele bunicilor rusi va pasa?

Asta se va aplica , cu siguranta!!!

 

Da...asta e marea problema ca pentru orgoliile unora , sufera oameni nevinovati, acum in Ukraina, mai tirziu vom suferi cu totii intr-o forma sau alta, ca sanctiunile astea ne vor afecta pe toti, tot noi-prostimea de rind, vom plati daunele creata de orgolii si grandomanii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasind la o parte grija voastra despre probleme Germaniei privind aprovizionarea cu gaz, eu nu-mi doresc ca Germania sa intervina in conflictul Ukrainei cu Rusiei, asa cum nu mi-am dorit nici acum 8 ani ca Merkel sa intervina in Ukraina.

 

Indiferent de cum va proceda Germania, Europa o va arata cu degetul si-i va gasi bube mai mari sau mai mici.

 

Nimeni nu isi doreste  ca " Germania sa intervina" , toata lumea isi aminteste unde duce asta. 

Problema este sa nu impiedice aplicarea sanctiunilor doar pentru binele propriu. 

De ani de zile toata planeta repeta ca atarnarea Germaniei majoritar de gazele rusesti doar pentru ca e avantajata financiar este incorecta si poate duce la dezastre in Europa. 

 

Inca o data se dovedeste ca Uniunea Europeana cu Germania atat de puternica  in luarea deciziilor este un fiasco pentru toti ceilalti. 

 

Germany’s dependence on Russian gas has left Europe short of options to sanction Moscow if it invades Ukraine

 

Este un articol vechi din WSJ dar nu pot pune link ( asta spun pentru ca mi s a reprosat ca nu pun adresa ) 

 

Deci se stia ca aici se va ajunge . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...