Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

 

 

s daca rusii si americanii sunt mana in mana...ca sa vanda armamament? Si da, suntem mici si manipulati.

 

Asta-i cum era big pharma mina in mina cu guvernele ca sa vinda medicamente pe vremea covidului. 
 

Armamentul se vinde și fără sa se darime Ucraina și sa  moara sute de oameni nevinovați. Nu cred ca exista prea multe dedesubturi la ce se întîmpla. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Poate daca nu se lasau convinsi in anii90 ucrainienii sa renunte la armele nucleare , acum nu erau in situatia asta. Li s- a promis marea cu sarea  , U.S si Federatia Rusa sau cum se numeau atunci au garantat ca nu vor fi afectate granitele lor, mai tarziu li s- a tot plimbat prin fata ochilor perspectiva NATO , acum multi lideri de tari doar se uita cu atentie si ingrijorare.  Concluzia, in politicieni sa nu ai incredere! Mai ales cand vine vorba de mijloacele de aparare! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu au reusit sa ia si acordul Germaniei pentru o deconectare totala dar macar vor putea bloca anumite conturi  poate le pasa inconstientilor. 

Bancile prin care se fac tranzactiile pentru combustibil raman neatinse 

 

"Sâmbătă, mai multe state care s-au opus inițial deconectării Rusiei de SWIFT au fost convinse să își revizuiască poziția. Germania a fost ultima barieră care a stat în calea deciziei. Sâmbătă oficialii germani au dat undă verde folosirii SWIFT ca armă împotriva Rusiei, dar cu rezerve, spunând că vrea măsuri țintite, nu o deconectare la nivel general.

"

 

Tot e ceva decat nimic. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi este mai frica de livrarile de armament (civililor) ucrainieni decit de o interventie a trupelor NATO. Deoarece trupele NATO sint formate din soldati de meserie, bine antrenati si echipati, care stiu la ce se expun si, a priori, stiu mai bine sa se fereasca. E un cadru organizat si controlat.

 

In schimb, in momentul in care se livreaza arme civililor, dupa un timp nimeni nu mai stie nimeni unde au ajuns si cum sint folosite. In fosta Iugoslavie au fost date arme bosniacilor in anii 90, ca sa se apere impotriva sirbilor. Aceste arme au fost folosite, din pacate cu succes de catre teroristii care au atacat Bataclan-ul in 2015.

 

Acelasi lucru s-a petrecut cu echipamentul militar trimis de americani in Afganistan si cu cel trimis rebelilor din Siria care a servit sa-l combata pe Bachar, dar si sa-i armeze pe teroristi in Europa.

 

Mi se par incredibile fotografiile din Kiev! (asta NU inseamna ca nu le cred sau le consider false!). Vad barbati cu rucsace Nike in spinare, ca si cum ar pleca in excursie, dar au pusti in mina. Vad autoturisme parcate, asa cum sint in fata imobilelor din orice tara, si printre ele cadavre. Vad blocuri din Kiev atit de asemanatoare celor din Bucuresti si unele partial distruse.

 

Citeam ca si in Fr sint manifestatii pro-Ucraina si ca unele mari orase au recensat locuintele libere. O pensionara de pe Coasta de Azur a zis ca pune un apartament la dispozitia refugiatilor...pina in iulie. O fapta buna de acord, dar pe urma incepe sezonul turistic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...