Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Ucraina a cerut sa intre in UE. Ce avantaj ar avea pe termen foarte scurt? As fi inteles daca era vorba de NATO. Economia e oricum inexistenta. Circulatia persoanelor fara viza? Refugiatii intra liber in Polonia si România. Prevad ca o sa fie mari discutii intre tarile UE, sincer nu vad ca or sa accepte o aderare rapida, cind de fapt nu s-a pus niciodata problema pina acuma.

 

Gérard Dépardieu, cetatean rus, ii tine in continuare partea prietenului Vladimir. Mi-e sila de nerusinarea lui, a tot scuipat pe Franta, dar filmele le promoveaza aici. Din cinematografele franceze vin banii, nu din "Mama Rosiia". Chiar saptamina trecuta era la televizor si este pe ecrane in acest moment ultimul lui film, "Maigret", a fost lansat pe 23 februarie.

Ar trebui retrase sau boicotate toate filmele astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Parlamentul european s-a reunit astazi pt a examina cererea Ucrainei de a adera in regim de urgenta la UE. Comentatorii ziceau ca acest lucru nu e posibil, ca nu exista lege care sa o permita. Si ca nu trebuie neglijata posibilitatea ca in urmatoarele zile Ucraina sa fie invinsa si atunci...Rusia va intra in UE?!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Eu una nu cred ca intrarea in UE trebuie facuta asa, in aceste conditii. Alte tari trec printr-un proces foarte amanuntit de pregatire - verificarea granitelor, a sistemului juridic, a coruptiei, a influentei politice.

 

Cred ca prioritatea nr 1 este pacea si nu pe repede in UE: - asta e parerea mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la stiri imagini: convoi militar rusesc (cu tancuri etc..au spus ca are min 65km), se indreapta spre Kiev 

Da, si aici vorbeau de acest convoi. Si comentau ca rusii nu se tem deloc de aviatia ucraineana daca isi permit sa intinda tancurile pe atitea kilometri.

 

Ambasada franceza a parasit Kiev-ul si s-a relocalizat in vest, la Lvov.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara spuneau ca ucrainienii au drone de lupta de la turci (avioane fara pilot, care sunt silentioase), cu ele au atacat tancuri etc rusesti. 

 

Rubla e in cadere, inflatia creste, populatia rusa nu mai are acces la diverse (multi nu folosesc cash, ci doar carduri sau app-uri pe mobil, care acum nu mai merg..cozile la bancomate sunt ft mari). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...