Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letiția cred ca m ai înțeles greșit.

Eu am vrut sa spun ca din păcate trebuie sa se implice mai mult (ca vor sau/ si ca nu vor ) decât cu sancțiunile astea (care poate sunt eficiente pe termen lung). 

Fii sigura ca stiu ca o bomba poate sa ajungă si aici.

e cumplit unde s a ajuns si unde se poate ajunge in așa timp scurt.

Mai mult decit sancțiuni nu se poate. Sintem la un pas de un război nuclear.

 

india și China stau pe gard. Adică neutri. Pakistan e pro Rusia. Acum ii cumpara gazul și griul, ca sa alimenteze războiul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle tu glumești! Ai idee ce ar însemna un alt război mondial? Cum ți-ar place sa iti explodeze Bombele nucleare pe lingă tine? Sau ai impresia ca la voi nu o sa ajungă nasolia? Foarte bine ca nu au fost de-acord cu no fly zone.

Cred ca ideea era ca nu se face destul pentru a fi oprit Putin.

Si eu am impresia asta .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://www.rotalianul.com/video-mama-ucraineana-din-italia-imbratisand-o-pe-straina-care-i-a-adus-copii-fugiti-din-calea-razboiului/?fbclid=IwAR3wMKdtqm670xas2WLqu0IwsbHPWnRfE5mUGJNW1848scxoemmCIuWBOlI

 

Chestia asta m-a terminat.   

 

Două femei originare din Ucraina au emoționat o lume întreagă prin îmbrățișarea lor, menționează The Guardian. Una, cea în geacă de culoare galbenă, i-a adus până în Beregsurany, la granița dintre Ungaria și Ucraina, pe cei doi copii, un băiat și o fetiță, ai femeii în bluză maro. Fără să o cunoască, cei doi copii au călătorit practic cu o străină despre care nu știau absolut nimic, nu o cunoșteau și care i-ar fi putut duce oriunde.

Tatăl copiilor, care nu a fost lăsat să treacă la graniță, i-a încredințat acestei femei copiii și i-a dat numărul de telefon al soției sale, care lucrează în Italia. „Soția mea e în Italia, dar va veni în Ungaria, să-i aștepte. Te rog, du-i pe copii la ea!”, a fost rugămintea tatălui ucrainean.
Întâlnirea mamei cu copiii săi și îmbrățișarea de mulțumire pentru cea care i-a adus pe micuți în brațele mamei, departe de ororile războiului, a emoționat o lume întreagă.
 
 
 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

https://www.hotnews.ro/stiri-razboi_ucraina-25403524-razboi-ucraina-invazie-rusia-putin-zelenski-sanciuni.htm Mie mi se pare ca rusii inainteaza incet, dar sigur. Nu sunt impinsi inapoi deloc. China nu este neutra, este pro-Rusia.
pe fata se dau abstinenți, dar toată lumea știe ca sint pro Rusia. Însă se pare ca se tem de sancțiuni economice similare celor rusești și au început sa o lase mai moale. Intre timp Biden in ditai cuvântarea, confunda Ucraina cu Iranul! Pai Putin ce sa creadă? Ca Iar a făcut o “gafa”? Nu frate, e senil! Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cred ca ideea era ca nu se face destul pentru a fi oprit Putin. Si eu am impresia asta .

 

Ce ar trebui sa mai facă in afara sa le dea arme și sa sancționeze Rusia la singe? 
 

Exista arme sofisticate ca in filme, însă îți trebui specialiști sa le opereze si Ucraina nu are astfel de socialiști iar NATO nu poate trimite. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...