Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Razboi in Europa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tocmai ce am citit ca UE a a votat împotriva! [batcap]

Daca e scoasa din SWIFT, Rusia adereaza la sistemul chinez de decontare a platilor, deci ma gindesc eu, ca nu vor mai avea absolut nicio idee despre miscarea unor sume importante de bani!!!

 

edit Eu cred ca in acest momenz, o legatura si mai puternica intre China si Rusia, este extrem de periculoasa!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bogatasii rusi au pierdut zeecci de miliarde de dolari. Sper sa  isi piarda toti banii, ca au sustinut un nnebun care poate distruge planeta.

Si europenilor sa le vina mintea la cap si sa ii scoata din sistemul SWIFT.

 

 

Banii lor sunt in siguranta in bancile din elvetia, de ce le-ar fi frica.

Razboiul asta a inceput asa, ad-hoc.Si daca nato nu se implica, cum va face fata ukraina .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e scoasa din SWIFT, Rusia adereaza la sistemul chinez de decontare a platilor, deci ma gindesc eu, ca nu vor mai avea absolut nicio idee despre miscarea unor sume importante de bani!!!

 

edit Eu cred ca in acest momenz, o legatura si mai puternica intre China si Rusia, este extrem de periculoasa!!!

%2Fmethode%2Ftimes%2Fprodmigration%2Fweb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e scoasa din SWIFT, Rusia adereaza la sistemul chinez de decontare a platilor, deci ma gindesc eu, ca nu vor mai avea absolut nicio idee despre miscarea unor sume importante de bani!!!

 

edit Eu cred ca in acest momenz, o legatura si mai puternica intre China si Rusia, este extrem de periculoasa!!!

Nu asta e mootivul.

Cel  putin la noi explicca altfel.

e vorba tot de gaz. Tarile depenndente nu au cum sa il deconteze.

Si o sa o faca in momentul in care gasesc alte solutii.

si va fi lovitura suprema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cancelatul german actual, plus cel austriac, plus altii sunt in board de administratie la ceva companii rusesti, nu-s ei fraieri sa-si piarda banii.  [zirea]

 

Ucraina nu ''obliga'' Germania s-o ajute, prin Planul Marshall cateva tari europene au primit bani ptr reconstructie si obligatia lor era sa fie parteneri strategici in pastrarea pacii in Europa. Dar de, cu burta plina isi permit sa "uite". 

De altfel UK este in aceeasi situatie, mai ales ca UK a primit atunci cei mai multi bani. 

[ph34r]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...