Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acum citesc ca au fost 4 avioane rusești, au fost fotografiate de suedezi, de cei de la apărare. Vor fi discuții diplomatice serioase, un semnal de alarma pt ruși. E ceva ce nu se face in situația actuala, când Suedia a închis spațiul aerian Pt Rusia. 

Eu cred ca e un semnal de alarma pentru Suedia, care nu e in NATO. Nici nu le pasa ca ați închis spațiul aerian.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu de ce ziceți ca sancțiunile economice nu funcționează. 
 

 
 

Some Russian companies have recently been valued at more than a $100 billion. Now, they are penny stocks.

The London market has doled out severe punishments on some of Russia’s largest businesses. Traders are dumping shares in response to tough new sanctions punishing Moscow for the invasion of Ukraine. 

While Russia’s stock market has been closed for days by order of the country’s central bank, the dollar-denominated secondary listings of Russian companies in London are still trading. The destruction of market value is astonishing. 

Shares in Sberbank (ticker: SBER.U.K.), Russia’s largest bank, have collapsed more than 99% since mid-February, when its stock traded at around $14. In Wednesday London trading, the shares bottomed out at 1 cent and notched an 85% one-day fall.


https://www.barrons.com/articles/russian-stocks-ukraine-sanctions-51646241831

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gas se poate lua bine mersi de la americani …

desigur nu e “ curat” si conform noilor standarde.

asta a apus si T si toată planeta i a sărit in cap, când a spus pe fata ca, contribuțiile pt apărare NATO erau mici si toti se bazau pe americani sa ii apere de rusi si chinezi si pe alta parte dădeau bilioane pe gas la ruși știind ca banii se duc la înarmare. 

 

 

 


 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi s a părut ca a spus Iran, dar asta a fost nimic la aberațiile spuse.

Nici nu trebuia sa o tina ca doar toată lumea știe ca nu are cu ce lauda pe nici un plan -Afganistanul varza, soldați lăsați sa moara, armament lasat in urma

-Economia la pămînt, pret dublu benzina (datorită legilor de mediu date de el), inflația a crescut…

-milioanele de ilegali

-acum mai e si războiul asta oribil

da se poate lauda ca, continuie sa printuiasca bani sa dea la lume sa stea acasa si sa nu mai muncească.

ca, confunda Iranul cu Ucraina, ori pe nevasta cu soru-sa ori nu știe in ce stat e, sau cine e președinte, e nimic… sunt probleme mai mari. democratii sunt la pământ, va trebui sa fure multe voturi la alegeri.

Cu toate astea sper ca America sa poata ajuta ucraina cat de mult...si sa iesit din mocirla asta cat mai repede.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca exista si restrictiile astea dar nu functioneaza  la nivelul la care ar fi functionat daca nu ar fi luate cu atata grija sa nu cimva sa se atinga exportul rus spre tarile dependente majoritar de gaz rusesc. 

Problema e ca s_a tot spus de destul timp ca nu e in regula o asa mare dependenta de un singur furnizor . Nu e ceva nou .

De asemeni atata timp s a spus ca nu e in regula ca rusul se inarmeaza pe cand Ukraina nu dar na camaradul nostru ce ne da gaz ieftin. Acum merci , le trimit arme . 

 

Un exemplu vechi de 3 luni dar problema era mai veche , nu am cautat eu mai mult

 

https://www.google.com/amp/s/amp.ft.com/content/1336c9be-f1c9-4545-9f85-3b07fcb746d6

 

 

De fapt eu personal cred ca atata timp cat razboiul continua nu se poate spune ca finctioneaza masurile . 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...