Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

 

 

Una din rusoaicele de la lucru, care locuieste aici, si are acces la tot ce vrei, ne spunea ieri ca Putin se/ii apara de americani. Americanii sunt de vina, Putin e erou national. Deci ce asteptari sa avem de la rusii din Rusia.

 

Dar ce spune , concret? In ce fel ii ataca/ agreseaza americanii? Si cum ocuparea unui stat independent si omorarea civililor ucraineni o apara de americani?! 

 

De ce nu se intoarce in Rusia, daca e asa bine sub Putin si occidentalii sunt asa nasoi?! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Soprano Anna Netrebko has withdrawn from her upcoming Met performances of Puccini's Turandot this April and May, as well as the run of Verdi's Don Carlo next season, after not complying with the Met’s condition that she repudiate her public support for Putin while he wages war on Ukraine.
“It is a great artistic loss for the Met and for opera,” said Met General Manager Peter Gelb. “Anna is one of the greatest singers in Met history, but with Putin killing innocent victims in Ukraine, there was no way forward.”
Netrebko will be replaced in Turandot by Ukrainian soprano Liudmyla Monastyrska. A replacement for the role of Elisabeth de Valois in the 2022-23 performances of Don Carlo will be announced at a later date. 
 
Read the full Met statement here: bit.ly/34aWfD9
 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Una din rusoaicele de la lucru, care locuieste aici, si are acces la tot ce vrei, ne spunea ieri ca Putin se/ii apara de americani. Americanii sunt de vina, Putin e erou national.

Deci ce asteptari sa avem de la rusii din Rusia.

 

si pe aici tot povestea asta am auzit-o de la rusoaicele-americance...

mi-e sila!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut in urma cu cativa ani un documentar despre chinezi, in genunchi se rugau si cu lacrimi in ochi  multumeau  si din toata inima credeau ca conducatorul lor e chiar Dumnezeu....si spuneau ca se duc cu drag si muncesc in mina de sare pt conducatorul iubit.

 

parca sunt de pe alta planeta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Una din rusoaicele de la lucru, care locuieste aici, si are acces la tot ce vrei, ne spunea ieri ca Putin se/ii apara de americani. Americanii sunt de vina, Putin e erou national.

Deci ce asteptari sa avem de la rusii din Rusia.

dar sunt foarte multi rusi care gindesc asa, am scris si eu intr-un post anterior!!!

 

De asta, pe mine personal, nu ma convinge faptul ca se crede/spune ca rusii sunt manipulati, ca nu au acces la surse adecarate, ca ei au alta dimensiune a raoilui ce se poarta.

 

Si atunci e in van sa asteptam ca poporul sa se revolte, sa-l inlature pe Putin!!!

 

Ba din contra, toate restrictiile care li s-au pus momentan, dau apa la moara teoriei lui Putin, cit de "rau" e vestul si cit "rau" poate aduce Rusiei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut in urma cu cativa ani un documentar despre chinezi, in genunchi se rugau si cu lacrimi in ochi  multumeau  si din toata inima credeau ca conducatorul lor e chiar Dumnezeu....si spuneau ca se duc cu drag si muncesc in mina de sare pt conducatorul iubit.

 

parca sunt de pe alta planeta

Michelle au fost atitea care au sfirsit in gulagul rusesc, in Siberia, nu numai pe vremea lui Stalin dar și după aia. Trebuie o data pentru totdeauna sa ne întorceam spatele acestor monștri, chiar dacă vor fi coleatral damage. Trebuie  excluși de peste tot.

 

toate firmele de renume, including IKEA pleacă din Rusia. Dacă nici asta nu ii face curioși sa vadă ce se întîmpla in afara, nu știu ce ii va face. Și dacă sint de acord cu ce se întîmpla își merita soarta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...