Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Avionul si elicopterul prabusite in urma cu 2 seri in jud Constanta nu au nici o legatura cu razboiul. au fost accidente. Mig-urile alea au obiceiul sa pice (au fost 4-5 accidente in ultimii ani) , iar elicopterul se pare ca s-a prabusit din cauza vremii total nefavorabile zborului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu m-am trezit pe la 5 cu stirea asta (cred ca ar trebui sa imi inchid telefonul seara) trimisa de aplicatia de stiri ce o am instalata: 

 

https://www.biziday.ro/208305-2/?fbclid=IwAR1cSVucSzxqtPV0Sq1D-EWU4tQ8i3HlejfhFub7O97nwcgwd2FipyOK2FM

 

"Comunitatea internațională a intrat în alertă, după ce joi noaptea forțele ruse au atacat și, aparent, au bombardat Centrala Nucleară de la Zaporojie, cea mai mare din Europa. Un incendiu a izbucnit la una dintre unitățile nucleare, iar pompierii nu au fost inițial lăsați de trupele ruse să intervină."

 

Logic ca nu am mai reusit sa adorm, am facut 1 mil de scenarii in cap ce solutie avem, cum ar trebui sa actionam. Concluzia e ca habar nu am! Ca in bancul ala cu radio erevan, ne imbracam in alb si mergem disciplinati spre cimitir .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce bine am ajuns acum cu razboiul la fundu nostru dar fara twitterele lui T… 

 

a fost vreun conducator care sa nu dea mana cu P si sa nu-i cante in struna??? 

 

Nu pot sa cred ca unii oameni gandesc asa, de parca t e singurul conducator pe lumea asta care facea ceva.  [fri]  [fri]

Macron a avut discutii cu el de cand a inceput conflictul. La ultima, chiar l a contrazis pe p.

Dar omul cred ca e intr un delir si mai are si butoanele nuclerare. Concluzia diplomatiei franceze a fost ca sa ne asteptam la ce e mai rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos au vorbit ieri la radio france de romani. O transmisie din Suceava,  unde se fac eforturi sa i primeasca pe oameni si sa asigure copiilor scoala in limba ucraineana.

 

La noi in zona, au strans nemtii 42 de tone cu materiale sanitare si de prima necesitate si trimit un convoi in ucraina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Stai calma ca esti singura careia ii pasa de ce face si ce spune Trump de tot insisti sa il aduci in discutie. Aici nu e vorba de alegerile din America si de republicani vs democrati. Momentan nu ne pasa deloc de politica interna de acolo.

f rău ca nu va pasa de ce se întâmpla pe plan intern in America si am mai spus o si alta data … uite cum președinții aleși si felul cum e guvernata o țara pot influența o planeta întreaga.

crezi da armamentul si bilioanele care se duc spre Ucraina si alte tari, apar asa din cer?

Sunt din taxele poporului si aprobate de reprezentanții alesi, cu economia care o avem.

Si cu tot sacrificiul făcut poate sa fie totul in zadar ca un nebun a fost lasat sa isi facă de cap ani de zile…ca deh la lume nu le pasa decat când sunt cu Bombele deasupra capului.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

f rău ca nu va pasa de ce se întâmpla pe plan intern in America si am mai spus o si alta data 

Dar tu stii ca in Franta sunt in aprilie alegeri prezidentiale. Si ca Macron nici macar nu poate sa si faca o campanie normala din cauza conflictului aparut.

 

Si banii pe care ii da eu/nato, ca ajutoare sau armament, nu tot din taxele si impozitele noaster provin?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

f rău ca nu va pasa de ce se întâmpla pe plan intern in America si am mai spus o si alta data … uite cum președinții aleși si felul cum e guvernata o țara pot influența o planeta întreaga.

crezi da armamentul si bilioanele care se duc spre Ucraina si alte tari, apar asa din cer?

Sunt din taxele poporului si aprobate de reprezentanții alesi, cu economia care o avem.

Si cu tot sacrificiul făcut poate sa fie totul in zadar ca un nebun a fost lasat sa isi facă de cap ani de zile…ca deh la lume nu le pasa decat când sunt cu Bombele deasupra capului.

Michelle, am si eu o rugainte la tine: Macar pe topicul acesta hai sa ne concentram pe Ucraina, si tragedia ucrainienilor.

Lasa ura pe US o clipa  [flo2]  sau deschide alt topic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

f rău ca nu va pasa de ce se întâmpla pe plan intern in America si am mai spus o si alta data … uite cum președinții aleși si felul cum e guvernata o țara pot influența o planeta întreaga.

crezi da armamentul si bilioanele care se duc spre Ucraina si alte tari, apar asa din cer?

Sunt din taxele poporului si aprobate de reprezentanții alesi, cu economia care o avem.

Si cu tot sacrificiul făcut poate sa fie totul in zadar ca un nebun a fost lasat sa isi facă de cap ani de zile…ca deh la lume nu le pasa decat când sunt cu Bombele deasupra capului.

Nu stui daca iti vine sa crezi, dar americanii nu sunt singuri in NATO, taxe si impozite platesc toti cetatenii europeni.  Si din banii europenilor se face bugetul NATO, nu doar din ai americanilor. Zilele trecute s-a decis cresterea bugetului pt aparare la 2.5% din PIB in Romania. Bani si armament trimit toate tarile NATO spre Ucraina. Nu sunteti voi, americanii singuri, marii salvatori ai planetei. Toata Europa ajuta. 

 

Si daca mi-ar pasa ce se intampla cu politica interna americana, cu ce ma ajuta? Pot eu sa schimb, sa in influentez ceva?! Ultimele alegeri mi-au dovedit ca nici macar in tara mea nu pot schimba nimic d.p.d.v politic. De ce mi-as batea capul si cu politica altora?! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

f rău ca nu va pasa de ce se întâmpla pe plan intern in America si am mai spus o si alta data … uite cum președinții aleși si felul cum e guvernata o țara pot influența o planeta întreaga.

crezi da armamentul si bilioanele care se duc spre Ucraina si alte tari, apar asa din cer?

Sunt din taxele poporului si aprobate de reprezentanții alesi, cu economia care o avem.

Si cu tot sacrificiul făcut poate sa fie totul in zadar ca un nebun a fost lasat sa isi facă de cap ani de zile…ca deh la lume nu le pasa decat când sunt cu Bombele deasupra capului.

este ff trist ca tu faci ce faci si strici topicul cu preferintele tale politice, eventual religioase. Iti dai seama ca nu faci decat sa starnesti reactii negative inutile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...