Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Eu nu prea cred ca soldatii rusi rusi sunt asa nevinovati. Vai, cum li s-a spus lor ca or sa fie asteptati cu flori. Atunci cand vad cum omoara oameni nevinovati, de ce nu se revolta? Stiu, ordinul e ordin, bla bla bla, dar nu fi ipocrit.

 

Ai cumva impresia ca mai ajung la Curtea Martiala ? 

Primesc direct un glont in cap si gata eventualele alte razvratiri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ca vorbeati de colegi rusi, am si eu  cativa, cu unii am lucrat mai direct, cu altii nu, suntem oameni intre oameni. 

 

dar am de vreo 3 ani o colega. o stiu din 2013, de la o scolarizare. ea atunci era in nord. intre timp a schimbat vreo 4-5 echipe. 

tipa e nascuta in 83, a venit cu o bursa initial si apoi a facut facultatea aici. e sclipitoare. munceste de rupe si la rece judecand ma bucur ca e in echipa mea. dar, pt noi toti a fost o provocare sa o acceptam. 

 

tipa cred ca reprezinta copil nacut in comunism, din parinti comunisti. 

 

nu are empatie de compasiune nici vorba. barfeste si se orienteaza numai catre emotii negative. cauta efectiv orice nisa sa critice. 

 

e trimisa anual la scolarizari de empatie e fortata sa isi ia concediu (exista uneori posibilitatea sa iti fie platit concediu)

 

din pacate cam lucreaza singura si nu prea lucreaza nimeni 100% ca o iei razna cu ea.

 

joi, cand au intrat rusii in U, un sef a venit si a intrebat-o direct de razboi (eram in birou si am ramas surprinsa ca e pusa intrebarea ) si a is ca da, parintii ei sunt pt putin si cu putin pt ca e riguros si ferm si conducator suprem.  fara el ar fi haos. 

 

faptul ca e razboi, nah, razboi a fost si in Afganistan sau in irak, care e diferenta pt rusi?!

 

ce mi s-a parut mie interesant, e ca atunci cand a venit ea la noi, era deja un rus la noi in echipa. Baiatul e venit cand avea 6 ani, parintii lui au 50 de ani. pe baiatul asta l-a manipulat cel mai usor. Eu ii zic discipolul Rusoicei. nu o sustine in sedinte, dar nici nu are curaj sa o contrazica.

nici el nu are empatie si asta se observa cand era un coleg cu copilul bolnav. mereu strambau din nas, ei bine, acu are si el si mereu se vaita.

 

cred ca ea reprezinta oamenii lu P.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce se intampla in rusia si de ce il sustin rusii pe P, cred ca la noi, la romanii e usor de inteles.

 

pot sa imi aduc bine aminte parintii si vecinii si rudele mele in 90 cum l-au ales pe Iliescu.

 

sa luam o tema la intamplate:

 

*alegerea lu Johanis: daca venea unul si isi punea o intrebare  aici pe DC? ceva negativ sau ceva care lui ii ridica un semn de intrebare, cum era acel om disecat?!

 

**daca omul vine si isi pune o intrebare in legatura cu un vaccin? cum e tratat acel om?! 

 

si noi vorbim de romani unde cezura nu e precum cea din rusia.

 

eu era fan afirmatiei: asa ceva nu cred, pana cand le-am luat in freza rau de tot.

 

 

va dau un exemplu din viata mea de zi cu zi, la servici.

 

>am o problema complexa economica noua cu care ma confrunt. discut si analizez posibillele constelatii. si o implementez, o testez ca si cum as da cu ea  de pamant dupa principiul, daca rezista la mine, rezista si la cei care lucreaza cu ea in sisteme produktive si apas butoanele la plesneala. 

 

ei si cu cateva exceptii, tot crapa in productiv pt ca tot apar situatii pe care mintea mea si a colegilor nu are cum sa le anticipe pt ca noi nu suntem in multime. si din tribune se vede altfel meciul. e normal, imi asum riscul , e vorba de date/cifre

 

 

dar cand e vorba de oameni si emotii ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce se intampla in rusia si de ce il sustin rusii pe P, cred ca la noi, la romanii e usor de inteles.

 

pot sa imi aduc bine aminte parintii si vecinii si rudele mele in 90 cum l-au ales pe Iliescu.

 

 

Este o vorba care desi dura are continut. 

Omul este singurul animal care are nevoie de stapan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In razboiul asta totusi indiferent cat armament li se trimite ucrainienii lupta singuri . Asta este tristul adevar. Desi se stia ca acolo e foarte posibil sa inceapa conflict lumea s a interesat doar cum sa ia ieftin combustibil si nimeni nu a facut un cadru legal prin care sa fi putut fi ajutati daca intra Rusia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In razboiul asta totusi indiferent cat armament li se trimite ucrainienii lupta singuri . Asta este tristul adevar. Desi se stia ca acolo e foarte posibil sa inceapa conflict lumea s a interesat doar cum sa ia ieftin combustibil si nimeni nu a facut un cadru legal prin care sa fi putut fi ajutati daca intra Rusia. 

Eu nu cred scenariul asta al tau si stii de ce, sunt ferma convinsa ca strategii din diverse tari, au aratat eventualele planuri,au facut diverse simulatii, sunt sigura ca Ukrainei i s-a spus clar ca o interventie militara din partea EU si NATO este imposibila, in cazul in care va ibcepe un conflict.

 

Si aici iar poarta vina Ukraina, ca de fapt a ignorat si nu a luat in consideratie pozitia EU si NATO, ei au fost ferm convinsi ca in cazul in care inzbucneste un conflict, nici EU si nici NATO nu vor sta doparte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ptr unii dintre noi e greu sa ne punem in papucii altora. Fiecare sa-si rezolve problemele, dar sa nu ma incurce pe mine, nu ? 

Cu vaccinarea a fost la fel, bine a zis Elkia. 

 

Apropo de rusii care nu cred. Citeam aseara ca dupa ww2 germanii civili au fost incolonati si dusi sa vada lagarele de exterminare si unii tot au gasit scuze ca n-a fost chiar asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...