Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, nu cumva  cetatenii lor sa fie nevoiti sa plateasca 5 centi peste pretul rusilor , nu de alta dar asta ameninta " pacea sociala" . 

Qsta e nesimtire curata nu doar ingratitudine.

 

Economiile tuturor tarilor au avut de suferit in acesti doi ani de pandemie. Preturile s-au marit nu doar la carburanti ci si la alimente. Razboiul a accelerat aceasta crestere.  Aparitia unor miscari sociale nu este de dorit in contextul politic actual. 

 

 

Ai in likul de mai jos cifrele referitoare la riscul de saracie si excludere sociala pentru 2020.

 

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Living_conditions_in_Europe_-_poverty_and_social_exclusion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu ii crezi pe rusi?

Sau doar nu ii crezi pe ucraienieni? [alcool]

 

Cred doar ca adevarul este 'in-between'.

Orice se poate intampla cand civili fara experienta in domeniu sau militari in termen fara suficienta experienta primesc arme. Comunicarea defectuoasa, zvonistica au si ele un impact major. Momentul decembrie '89 este un bun exemplu in acest sens. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Ceea ce am vrut sa evidentiez este faptul ca nu toti cetatenii Ucrainei sunt dispusi sa lupte. Razboiul nu inseamna doar eroi si eroism ci si moarte, sange, noroi, vieti pierdute si distruse iremediabil. Din punctul meu de vedere in 2022 nu ar mai trebui sa vorbim despre un razboi in orice parte a lumii a fi el. 

Cred ca trebuie da ne detasam de emotia simtita la vederea mamelor care pleaca pentru a isi salva copiii, la vederea oamenilor coborati din tren in Gara de Nord sau a celor care se adapostesc in subsoluri de teama bombardamentelor si sa fim mai rationali.  

 

2. Insistenta cu care Zelinsky solicita instaurarea  zonei 'no-fly' si acuzele aduse NATO nu mi se par in regula. 

 

https://www.bbc.com/news/world-europe-60629175

In discutie era vorba de mine, de tine, de ceilalti participanti la subiect. Din ce stiu eu , nici una din noi nu are putere de decizie mai departe de propria ograda. 

 

In continuare mi se pare josnic sa aduci in discutie faptul ca unii ucaineni au masini scumpe. Au, si?|Care e problema?! 

Din nou zic, din caldura casei proprii, din spatele tastaturii, toate suntem  mama lui Stefan cel Mare si ne trimitem copiii si barbatii la razboi (ma rog, de fapt ii trimite pe ale altora, ca doar nu e vorba de noi, ci de copiii si barbatii altcuiva) , dar daca am fi in papucii lor sigur am gandi si am actiona altfel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred doar ca adevarul este 'in-between'.

Orice se poate intampla cand civili fara experienta in domeniu sau militari in termen fara suficienta experienta primesc arme. Comunicarea defectuoasa, zvonistica au si ele un impact major. Momentul decembrie '89 este un bun exemplu in acest sens. 

Si eu cred la fel...am spus de la inceput ca vina nu e doar de o parte.

 

Inca odata, pacat ca au de suferit oameni simpli.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...