Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Cred doar ca adevarul este 'in-between'.

Orice se poate intampla cand civili fara experienta in domeniu sau militari in termen fara suficienta experienta primesc arme. Comunicarea defectuoasa, zvonistica au si ele un impact major. Momentul decembrie '89 este un bun exemplu in acest sens. 

Si eu cred la fel...am spus de la inceput ca vina nu e doar de o parte.

 

Inca odata, pacat ca au de suferit oameni simpli.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Pt ce se mai cauta vina si justificare?!?!?! 

Faptul e consumat...trebuia adoptata alta cale sa nu se ajunga in acest punct!

 

in fata taurului, nu fluturi baticul rosu.

Gasesti alta metoda sa pleci din calea nebuniei lui!!!

 

Problema acum este cum se rezolva conflictul dintre cei doi, ca eu tot cred ca cumva sunt doua peroane care se joaca cu vietiule altora?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faptul e consumat...trebuia adoptata alta cale sa nu se ajunga in acest punct!

 

in fata taurului, nu fluturi baticul rosu.

Gasesti alta metoda sa pleci din calea nebuniei lui!!!

 

Problema acum este cum se rezolva conflictul dintre cei doi, ca eu tot cred ca cumva sunt doua peroane care se joaca cu vietiule altora?

Tehnic daca este omorat(sau dispare) presedintele Ucrainei ceea ce este foarte posibil  se termina 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tehnic daca este omorat(sau dispare) presedintele Ucrainei ceea ce este foarte posibil  se termina 

Ce alte variante mai intra in discutie?

 

Ma refer la situatia in care Putin va mai domni in Rusia vreo 10-15 ani, ce alte variante ar mai exista, exceptind inlaturarea guvernului actual al Ukrainei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu este decat o (re) trasare a liniei dintre Est si Vest. 

Trasarea asta este de ani de zile...si probabil ca atita timp cit va fi Putin la putere, va fi o problema spinoasa pentru el.

 

Stiu ca discutam pe forum, totusi cum se rezolva conflictul actual?

 

EU si NATO nu vor primi-cel putin nu acum, nu in acest moment, nu pina nu vor indeplini niste criterii-Ukraina in comunitatile lor, nu este asta o garantie pentru Putin?

 

Sau Putin tocmai asta vrea sa testeze veridicitatea acestor afirmatii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In presa am citit ca cele doua parti dau vina una pe alta pentru nerespectarea incetarii focului. Sursele de informare pe care le ai sunt in masura sa-ti confere certitutine?

Despre coridoarele spe Belarus, Rusia si cateva orase din Ucraina am citit astazi. Poate ca UE poate face ceva si refugiatii pot trece din Belarus in Polonia.

Daca cele doua parti nu negociaza cum crezi ca poate fi oprit acest razboi? Se bat pana cand una dintre ele iese clar castigatoare? Se implica NATO? Chiar crezi ca implicarea NATO este o solutie viabila si ca, asa cum crede Z. rusia nu va reactiona ca urmare a instaurarii acelei zone no-fly? 

Daca Putin ar vrea cu adevarat sa faca ceva pt civilii ucrainieni, i-ar lasa sa treaca direct din Ucraina in Polonia. Pirtia e deja formata, pina acuma asa au iesit: Kiev-Lvov-frontiera. De ce acuma, dintr-odata ii obliga sa treaca prin Belarus, cind acea tara e aliata Rusiei. Cita intelegere si ajutor ar putea primi refugiatii din partea populatiei belaruse? E de un cinism inuman, pe de-o parte ii bombardeaza, pe de alta parte le zice ca pot intra in...Rusia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trasarea asta este de ani de zile...si probabil ca atita timp cit va fi Putin la putere, va fi o problema spinoasa pentru el.

 

Stiu ca discutam pe forum, totusi cum se rezolva conflictul actual?

 

EU si NATO nu vor primi-cel putin nu acum, nu in acest moment, nu pina nu vor indeplini niste criterii-Ukraina in comunitatile lor, nu este asta o garantie pentru Putin?

 

Sau Putin tocmai asta vrea sa testeze veridicitatea acestor afirmatii?

Politic si militar UE / NATO nu pot declansa o astfel de varianta dar se pot apropia. Rusia va forta militar si politic tarile vizate sa semneze impotriva unui final de acest gen. Si o vor face. Mai apoi va exista un atuu puternic militar al Rusiei de a controla in viitor ca aceste teritorii sa nu ajunga unde nu doresc ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...