Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Ucrainenii au plan de backup pt cazul in care Zelensky va fi asasinat. Planul nu e sa renunte, moartea lui Zelensky nu inseamna sfarsitul razboiului, pt ca ucrainenii il vor face un martir, un erou si vor lupta si mai tare pentru a-si apara tara. 

 

Eu cred ca ce fac ucrainenii acum e ceea ce ne cumpara timp, nu capitularea lor. Fiecare tanc, elicopter, avion rus scos din lupta, fiecare zi in care rezista slabesc capacitatea si influenta lui Putin si a armatei ruse de a ataca si pe altii. Cred ca tocmai o victorie rapida ar fi dat rusilor aripi sa intre si in alte tari. Eu chiar cred ca ucrainenii lupta acum nu doar pentru ei, ci pentru toata Europa civilizata . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe de alta parte, o vina o are Occidentul si USA care in loc sa spuna verde in fata ucrainienilor sa stea pe fundul lor ca oricum n-or sa intre never in UE sau NATO, i-au lasat sa spere. In cazul fetei violate au jucat rolul celor care imping o femeie cu minijupa sa mearga in Ferentari simbata la ora 10 seara ca nimeni nu-i face nimic pt ca sintem intre oameni civilizati.

 

Eu nu inteleg de ce sa nu intre never in UE si NATO ?

Oricum acum intra  am inteles . Ucraina Moldova si inca una dar nu mai stiu sigur , Georgia cred ca era. 

Deci nu era mai bine sa ii fi acceptat  mai demult sa nu ajungem aici? 

Bineinteles ca Occidentul si USA sunt de vina.  Le_a pasat doar de afacerile proprii cu Rusia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt SOCATA de stilul asta de gandire !! 

Scuze de expresie, dar si f....a si batuta si fara bani !! 

ORICE, dar ORICE, numai sa ne fie noua bine. 

[zirea]  [zirea]

Bine ca esti socata...ce sa spun., asa cred eu ca se rezolva problema, pentru ukrainieni, pentru toti, ca va faceti ca nu pricepeti...dar cu cit se inbtinde cu atit va fi mai rau.

 

Tu in afara de a arata cu degetul, spre NATO si EU, cum vezi rezolvarea problemei?

 

ediz Mie nu mi-e bine deloc sa stii, ma doare sufletul pentru ce se intimpla acolo, ma doare sufletul pentru ce suntem obligati sa traim, si mai ales ma doare sufletul ce vor trebui si cum vor trebui sa traiasca copiii nostri!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Ukraineanul ar fi trebuit sa fie mai diplomat si mai destept decit Putin [...] iti desconsideri adversarul [...] ba chiar il provoci prin diverse discursuri, actiuni. E un razboi intre cei doi, in care cad victime oameni nevinovati!!!!"

 

Exact ca in cazul violentei in familie. Da, o bate, dar si ea are o guraaaaa, deloc nu tace. Sa stea sa inghita, sa fie supusa de dragul copiilor, sa fie liniste in casa.

Asa gandim?!!

Comparatiile astea cu violul si violenta in familie sunt complet neadecvate,

 

Tu cum vezi rezolvarea problemei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andacos, eu nu te inteleg, vorbesti de parca ai trait in puf occidental toata viata, Nu iti amintesti cum era Romania comunista? Nu stii ce inseamna bocancul rusesc pe capul unie tari si a unui popor!?  Nu, pentru ucraineni uciderea presedintelui si capitularea nu este o solutie , nu este ceva "mai bun". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andacos, eu nu te inteleg, vorbesti de parca ai trait in puf occidental toata viata, Nu iti amintesti cum era Romania comunista? Nu stii ce inseamna bocancul rusesc pe capul unie tari si a unui popor!?  Nu, pentru ucraineni uciderea presedintelui si capitularea nu este o solutie , nu este ceva "mai bun". 

Laura, lasa atacurile, ze-am intrebat si ieri si nu ai dat nicio varianta, tu cum vezi rezolvarea situatieie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba sunt foarte adecvate, voi / tu luati sunteti de partea agresorului / Putin si pretindeti ca victima / Ucraina sa cedeze 

Asta este o interpretare voit falsa...nimeni nu ia partea agresorului, asa va convine sa interpretati, ca de...cine nu e cu noi e impotriva noastra, asta e principiul celor ma tot ataca la subiect.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, lasa atacurile, ze-am intrebat si ieri si nu ai dat nicio varianta, tu cum vezi rezolvarea situatieie?

Nu era nici un atac, era o mirare si o intrebare. 

 

 

Nu stiu , nu am nici o idee cum sa se rezolve situatia. Eu sunt un amarat de om intr-un fund de sat moldovenesc. Nu sunt strateg militar si politic. Dar stiu ca ucrainenii sunt ucisi de rusi si este extrem de nedrept ce se intampla acolo. Vinovatul si criminalul este Putin, el e cel caruia ar trebui sa ii dorim moartea, nu celor ce isi apara tara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...