Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

 

 

 

Nu stiu , nu am nici o idee cum sa se rezolve situatia. Eu sunt un amarat de om intr-un fund de sat moldovenesc. Nu sunt strateg militar si politic. Dar stiu ca ucrainenii sunt ucisi de rusi si este extrem de nedrept ce se intampla acolo. Vinovatul si criminalul este Putin, el e cel caruia ar trebui sa ii dorim moartea, nu celor ce isi apara tara.

Exact in aceasi situatie si eu , din fata calculatorului, m-am gindit ca asta ar fi solutia.

 

Asta nu ma face cu nimic mai rea decit tine, sa va indreptati atacurile si rautatile personale , doar pentru ca am scris cum vad eu rezolvarea.

 

Si nu numai eu o vad asa...au mai scris si altii...

 

Ca nu e ideala rezolvarea asta( eu chiar sper sa nu se ajunga la ea...) asa o fi, insa asa am gindit eu din spatele monitorului, punind in balanta ce vad, ce se intimpla si gindidu-ma la ce va fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

andacos, fara sa te atac , doar intreb de curiozitate (de fapt asta e strategia ta mereu, cum cineva  insista sa te contrazica si nu e de acord cu tine incepi sa tipi ca ti se da peste degete si esti atacata) . De ce nu ai spus lucrul asta despre Putin ? De ce nu ai gandit ca o solutie e sa moara/sa fie ucis Putin? De ce ai gandit /zis doar de Zelensky ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andacos, fara sa te atac , doar intreb de curiozitate (de fapt asta e strategia ta mereu, cum cineva  insista sa te contrazica si nu e de acord cu tine incepi sa tipi ca ti se da peste degete si esti atacata) . De ce nu ai spus lucrul asta despre Putin ? De ce nu ai gandit ca o solutie e sa moara/sa fie ucis Putin? De ce ai gandit /zis doar de Zelensky ?

Putin e dezaxat si mult mai puternic decit Selenskyj.Putin e imprevizibil, ne poate aduce tuturor sfirsitul, de asta am spus ca a flutura rosu in fata taurului, nu e solutia ideala.

 

Nu cred ca Putin va fi indeparatat de poporul sau si nici nu va fi omorit de trupe speciale, asa cum vor unii.

 

(nu ma deranjeza ca nu sunteti de caord cu mine, insa ma deranjeaza intentia de a ma transforma intr-o paria fara suflet, fara sentimente, in ceea ce are mai rau forumul asta sa ofere asza e ceea ce ma enerveaza in felul vostru de a argumenta discutiile in contradictoriu cu mine si sa nu-mi spui ca nu e adevarat)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Putin e dezaxat si mult mai puternic decit Selenskyj.Putin e imprevizibil, ne poate aduce tuturor sfirsitul, de asta am spus ca a flutura rosu in fata taurului, nu e solutia ideala.

 

Nu cred ca Putin va fi indeparatat de poporul sau si nici nu va fi omorit de trupe speciale, asa cum vor unii.

 

 

Si nu ar fi mai logic si mai uman sa ne dorim sa moara dezaxatul si imprevizibilul? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dealtfel Putin a pierdut si prin faptul ca nu se astepta ca tarile limitrofe (sau nu) sa sara in ajutorul Ucrainei la nivelul la care au/am facut-o. Independent de cat fac guvernele tarilor resp, societatea civila a sarit in ajutorul refugiatilor si al luptatorilor intr-un mod fara precedent. 

 

Cei care lupta acum in Ucraina stiu ca familiile lor, multe/nu toate, sunt in siguranta departe de razboi si asta conteaza foarte mult ptr moralul lor. 

 

Mult/putin cat va dura razboiul asta, rezultatul nu va fi in favoarea lui Putin. 

 

Iar EU si-a dat in cap cu gestionarea pandemiei, oare NATO isi taie craca de sub picioare acum ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si mai ales ma doare sufletul ce vor trebui si cum vor trebui sa traiasca copiii nostri!!

Mai putin copiii ucraineni, moldoveni, georgieni si ce mai urmeaza p sa invadeze.

 

off topic

Daca tot te victimizezi ca esti atacata pe la subiecte, te ai gandit cat de penibile sunt mesajele tale si modul de gandire(e vorba si de alte subiecte, pandemie, homosexuali, sirieni) . M as uita in primul rand in ograda proprie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...