Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

(nu ma deranjeza ca nu sunteti de caord cu mine, insa ma deranjeaza intentia de a ma transforma intr-o paria fara suflet, fara sentimente, in ceea ce are mai rau forumul asta sa ofere asza e ceea ce ma enerveaza in felul vostru de a argumenta discutiile in contradictoriu cu mine si sa nu-mi spui ca nu e adevarat)

off topic

mda, cand tu judeci pe altii, cand dai peste degete la partenerii de conversatii, cand dai voturi negative , cu sau fara rost , e in regula. 

‘Defapt, nici nu stiu de ce dau replica, poate pt ca am urmarit atitudinea asta de ani de zile pe dc 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Si la intalnirea de ieri singurul impotriva a fost Scholz . 

Eu nu am nici o idee cat din populatie sustine inchiderea sau nu. Cea mai cinica a fost individa de la verzi, care a declarat ca peste imaginile cu bombardamentele, trebuie sa ne pastram capul limpede,  [fri]

 

https://www.br.de/nachrichten/deutschland-welt/oel-und-gas-streit-ueber-europas-milliarden-fuer-putins-krieg,SzNwlQl

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, asta e stilul

Si eu mi-am luat-o original, recunosc ca pandemia mi-a scos la iveala niste anxietati de care nu stiam si anume "privarea de libertate", carantina, obligatia de a nu iesi nicaieri (nah, pt ca pana acum nu am fost inchisa nicaieri, fizic), la care s-au adaugat la momentul respectiv si conflicte cu copiii pe tema asta... Acum au trecut toate, mi-am luat-o peste nas daca am indraznit sa ma vait. Sau chiar pt ca am indraznit sa plec in concediu... Am trecut peste, dar nu am uitat... Si vad ca mai sunt persoane...

off topic
mda, cand tu judeci pe altii, cand dai peste degete la partenerii de conversatii, cand dai voturi negative , cu sau fara rost , e in regula. 
‘Defapt, nici nu stiu de ce dau replica, poate pt ca am urmarit atitudinea asta de ani de zile pe dc 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca daca multi alegatori gandesc asa in Germania , i

nu stiu ce intalnire a fost ieri, dar atat sirienii cat si Uk acu raman in germania pe costul germanilor. nu fac tranzit ca nu au unde. 

 

e o adevarata logistica sa cazezi refugiati si sa le asiguri omeneste pe termen lung conditii de trai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dealtfel Putin a pierdut si prin faptul ca nu se astepta ca tarile limitrofe (sau nu) sa sara in ajutorul Ucrainei la nivelul la care au/am facut-o. Independent de cat fac guvernele tarilor resp, societatea civila a sarit in ajutorul refugiatilor si al luptatorilor intr-un mod fara precedent. 

 

Cei care lupta acum in Ucraina stiu ca familiile lor, multe/nu toate, sunt in siguranta departe de razboi si asta conteaza foarte mult ptr moralul lor. 

 

Mult/putin cat va dura razboiul asta, rezultatul nu va fi in favoarea lui Putin. 

 

Iar EU si-a dat in cap cu gestionarea pandemiei, oare NATO isi taie craca de sub picioare acum ? 

 

Nu se astepta, pentru ca a luat ca reper razboiul din Siria, unde refugiatii au devenit spaima Europei. Sau nu isi mai aduce nimeni aminte cum ungurii si alte tari au inchis granitele, au fost folositi in campania pentru brexit, demonizati ca sunt mai multi barbati decat femei si copii, desi daca granita ukrainei ar fi fost deschisa nu stiu cati barbati ar fi ramas sa lupte, la urma urmei fiecare vrea sa aiba grija de familie si propria viata!

Dar , as vrea ca suflul asta de simpatie sa nu se piarda si tari din nato precum Canada, Australia, SUA, si cele din europa , sa ia pe bune refugiati, nu doar in declaratii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...