Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Razboi in Europa


Recommended Posts

Da, acum am inteles de ce nu dadeam eu de sustinatri. O sa caut , chiar sunt curioasa cum poate cineva gasi justificari pentru asa ceva. 

 

Am ascultat un interviu ( asteptand undeva deci nu am.prins cine era) dar spunea un lucru pe care eu nu l _ am observat : pe Putin il intereseaza doar USA . Spunea ca nu ii pasa pur si simplu de UE . Nu se teme pentru ca nu exista unitate . 

 Se teme doar de deciziile Americii

Si mai zicea ceva : ca se incepe un proces prin care sa il declare criminal de razboi   ( international criminal court) . Asta e bine .

Asa este. De aia e așa important ca America sa aibă un președinte viabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma uit la un documentar despre Putin. Se cheamă Putin: a Russian spy story. Din primul episod am aflat ca după ce a fost prim ministrul lui Yeltin, s-a hotarit sa candideze la prezidenție. Yeltin l-a susținut dar lumea nu îl prea prefera. Atunci serviciile secrete coordonate de el au aruncat in aer 2 blocuri de locuite, la diferența de citeva zile între ele și au dat vina pe ceceni! Au zis ca e un atac terorist cecen. După 2 săptămîni au atacat Cecenia și praf i-au făcut. Îl aratau pe Puțin cum își punea o casca de război pe cap, ca adică ii salvează și răzbuna el pe toți. Nimeni nu și-a pus problema dacă au fost cecenii sau nu, iar Puțin a ajuns erou național in mintea multora. Deci acest criminal a omorit ruși, singe din sângele lui ca sa ajungă președinte. Ce ne miram de ce vedem in ziua de astăzi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, serialul asta pare asemanator cu cel care l-am pus eu ieri, P utin's war de la PBS

 

 

 

amazing cum s-a ridicat la putere cu acel atac cecen si nimeni nu a zis nimic nici macar cand au aflat care e adevarul.

Pai sigur ca e asemanator, sint aceleași fapte, e viața lui Puțin, dar e alt documentar. La ce ma uit eu are 3 episoade. Nu-mi vine sa cred ce văd. In primul an de domnie (in 2000) l-a băgat in închisoare pe cel mai bogat om din Rusia, ca își băgase nasul in politica lui. In felul asta au fost avertizați toți oligarhii, sa îl susțină necondiționat, fără sa îndrăznească cumva sa îl critice. Bai frate, e ceva SF!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sigur ca e asemanator, sint aceleași fapte, e viața lui Puțin, dar e alt documentar. La ce ma uit eu are 3 episoade. Nu-mi vine sa cred ce văd. In primul an de domnie (in 2000) l-a băgat in închisoare pe cel mai bogat om din Rusia, ca își băgase nasul in politica lui. In felul asta au fost avertizați toți oligarhii, sa îl susțină necondiționat, fără sa îndrăznească cumva sa îl critice. Bai frate, e ceva SF!

Nici mie nu mi-a venit sa cred...si chiar si acum il mai sustin...parca sunt toti in transa.

 

dar cand canta si toti il aplaudau ati vazut?

 

de asta am spus ca au stiut...toti conducatorii tarilor si NATO si toti au stiut si sunt vinovati de ce se intimpla acum cu toata planeta.

dar bineinteles au preferat sa accepte coruptia si sa li se umfle buzunarele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe MIhail Hodorkovski, nu?

Nu-mi vine sa cred ce văd. In primul an de domnie (in 2000) l-a băgat in închisoare pe cel mai bogat om din Rusia, ca își băgase nasul in politica lui. In felul asta au fost avertizați toți oligarhii, sa îl susțină necondiționat, fără sa îndrăznească cumva sa îl critice. Bai frate, e ceva SF!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- Poate acum sunt informatii in plus de ce Ucraina nu este acceptata in UE -  ca si sugestie -  racketzi. 

 

- Poate se va face si o referire cati dintre refugiati au plecat si pleaca spre Germania / USA fugind de un bombardament rusesc in Ucraina fara sa se opreasca in Polonia/Romania / Bulgaria?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...